Haberlerİstanbul HaberleriGaziosmanpaşa Belediyesi'nden sınav öncesi öğrencilere kahvaltı ikramı

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden sınav öncesi öğrencilere kahvaltı ikramı - İstanbul Haberleri

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İslami ilimler hakkında gençlerin bilinç seviyesinin yükseltilmesini sağlamak amacıyla yapılan İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat Sınavı öncesi sınava girecek olan öğrencilere ve ailelerine birçok okulda kahvaltı ikramında bulunuldu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden sınav öncesi öğrencilere kahvaltı ikramı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Şefkat Okulları arasında İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat Protokolü imzalanmıştı. Protokolün ardından sekizinci sınıf öğrencileri bugün okullarda sınavlarına girdi. Gaziosmanpaşa Belediyesi de birçok okulda sınav öncesi öğrenci ve ailelerini yalnız bırakmayarak kahvaltı ikramında bulundu. Öğrencilerin karınları tok bir şekilde sınavlarına girmesi amacıyla kurulan stantlarda sıcak poğaça, simit, çay, meyve suyu ve su ikramı yapıldı.
İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat sınavıyla, öğrencilerin meslek derslerine olan ilginin artırılması, İslami ilimler hakkında gençlerin bilinç seviyesinin yükseltilmesi, imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin toplumda İslami konularda belirgin bir bilgi birikimine sahip olmasını sağlamak amaçlanıyor. İstanbul genelinde yapılan sınavda ise Kur'an-ı Kerim, Arapça, Temel Dini Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Hz. Muhammed'in Hayatı derslerini içeren 80 soru soruluyor. Saat 11.00'da başlayan sınav 100 dakika sürüyor. Her okuldan birinci basamak sınavında ilk ona giren öğrenciler final sınavına katılmaya hak kazanıyor. Sınavların sonunda ise birinci olan öğrenci iki kişilik Umre ödülü, okulu beş bin TL, danışman öğretmeni ise tam altın ile ödüllendirilirken diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler takdim edilecek.

'Belediye de bize kahvaltı ikramında bulundu'
Sınav öncesi kahvaltı ikramının çok iyi olduğunu belirten Mehmet Emir Köle, 'Sınava evde çalıştım, okulda da öğretmenlerim çalıştırdı. Belediye de bize ücretsiz olarak kahvaltı ikramında bulundu' şeklinde konuştu.

'Diğer belediyelerden de bekliyoruz'
Sınava iyi hazırlandığını ve karşılığını alacağını düşündüğünü ifade eden Süleyman Aydın, 'İslami İlimler Olimpiyatları sınavı var. Çok heyecanlıyız ama Ömer Dinçer Okulu olarak kendimize güveniyoruz. Kahvaltı ikramını Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin cömertliği olarak yorumluyorum, diğer belediyelerden de bekliyoruz' dedi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden sınav öncesi öğrencilere kahvaltı ikramı

SIRADAKİ HABER
}