HaberlerKonya HaberleriBeyşehir'de haşereyle larva döneminde mücadele ediliyor

Beyşehir'de haşereyle larva döneminde mücadele ediliyor - Konya Haberleri

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi, ilkbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte haşere ve sineklerin larvalama noktalarında ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Beyşehir'de haşereyle larva döneminde mücadele ediliyor

Beyşehir Belediyesi Veteriner İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekibinin uçucu ve vektörlere karşı başlattığı çalışmalar, Beyşehir'in değişik noktalarında sürdürülüyor.
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, yaz döneminin en büyük sorunlarından birisi olan sinek ve haşereye karşı bahar ayları gelmeden önlem alınarak larva döneminde mücadeleye büyük önem verildiğine dikkat çekilerek, 'Çalışmalar çerçevesinde sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için göl kıyılarındaki sazlıklar, su birikintileri, bataklıklar, kanallar, fosseptik çukurları ve gübrelik alanlarda etkin bir şekilde mücadele amacıyla biyolojik larvasit ilaçları atılıyor'denildi.
Açıklamada, insanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı mücadeleye ayrı bir önem verildiğine dikkat çekilerek, Şubat ayının ortalarında başlatılan ilaçlama çalışmalarının belirli periyotlar halinde sonbahar dönemi sonuna kadar devam edeceği belirtildi.
Öte yandan, geçtiğimiz yıllarda Beyşehir'de salgın yapan, daha sonra yürütülen çalışmalarla etkisi önemli ölçüde azaltılan simuliumla mücadelenin de ara verilmeden sürdüğü kaydedildi.

SIRADAKİ HABER
}