HaberlerKırşehir HaberleriBakan Bozdağ: 'Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor'

Bakan Bozdağ: 'Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor' - Kırşehir Haberleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Bugün bir gazete her zamanki gibi yalan manşetlerinden bir tanesine daha imza attı. O gazeteyi siz çok iyi biliyorsunuz. Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor. Adalet Bakanlığı soruşturma yapmaz. Soruşturma yapanlar da talimat vermez, iddianame hazırlamaz' dedi. Bozdağ, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Is

Bakan Bozdağ: 'Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor'

Kırşehir'deki incelemelerine sabah öğrencilerle buluştuğu kahvaltı ile başlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, valiliği ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dilinin sürçerek 'Evet oyunda onur var' sözleri ile ilgili soru üzerine Bozdağ, 'Ben hep bugüne kadar Kılıçdaroğlu'nun kafası karışık, esasında kendi gizli bir 'evet'çi dedim ama son açıklamasından sonra değiştiriyorum, adam harbiden 'evet'çi. Evetin ne kadar onurlu bir karar olduğunu ifade ediyor. Ben söyleyene değil de söyletene bakıyorum. Allah doğruları istediğinin ağzından ifade ettiriyor. Umarım CHP'liler de bu açıklamadan sonra onurlu bir eveti sandığa atarlar' dedi.
Türk düşmanlığı yapılarak gazetelerin Avrupa'da Türkçe manşetlerle çıktığını belirten Bakan Bozdağ, 'Hayırın propagandasını yapan teröristlere ve terör örgütlerine her türlü himaye ve destek sağlanıyor. Güvenlik tedbirleri alınıyor. Ama Türkiye'nin meşru hükümetinin bakanlarına toplantı yapma izni verilmiyor. Türk toplumu ile buluşması engelleniyor. Bütün bunlar bir şeyi gösteriyor. Attığımız adım Türkiye için büyük bir öneme sahip ama Türkiye'nin yararını istemeyen, geleceğinin aydınlık olmasını istemeyenler için de çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Başka izahı yok. Terör örgütleri de aynı şeyi yapıyor. PKK'sı, DHKP-C'si, FETÖ'sü hayır çıksın diye baskı yapıyorlar. Sosyal medya üzerinden iletişim imkanlarını kullanarak Türk halkının halk oylamasında hayırdan yana taraf olmasını istiyorlar. 40 yıldır Türkiye'yi bölmek için asker, polise, vatan ve milletimize, masum insanımıza saldıran PKK terör örgütü ne değişti de birdenbire Türkiye'nin iyiliğini istemeye başladı. 'Türkiye'nin iyiliği hayırdadır' diyerek hayırın propagandasını yapıyor. Türkiye'ye düşmanlık eden bu millete ve vatana saldıran terör örgütleri ne ara Türkiye dostu oldular' diye konuştu.

'Akıncı Üssü iddianamesi darbe teşebbüsünün vahşet boyutunu göstermesi açısından önemli'
Akıncı Üssü iddianamesini değerlendiren Bakan Bozdağ, iddianame hakkında şu açıklamada bulundu:
'Darbe teşebbüsünün sır bir planlama içerisinde yapıldığını göstermesi bakımından son derece önemli. Yargılama sürecinde bütün boyutları gerçekleri ile ortaya çıkacak. Dünya kamuoyu da yakından izleyecek. Şuanda Türkiye'de soruşturmalarda ve açılan davalarda darbe teşebbüsü bütün boyutları ile ortaya konuşmaktadır. Adil Öksüz'ün ve FETÖ üyesi askerlerin darbe seyri içerisinde nasıl görev yaptıkları ve nasıl başarı için uğraştıkları net şekilde gözüyor. Akıncı Üssü iddianamesi bu açıdan önemli bir iddianame.'

'Aslı olamayan şeyleri gerçek gibi manşet atıyorlar'
Bakan Bozdağ, FETÖ'nün medya yapılanmasında tahliye kararı verildikten sonra tekrar gözaltına alınanlar hakkında yaptığı açıklamada gazetelerin yalan manşet attığını söyledi. Bakan Bozdağ, 'Bugün bir gazete her zamanki gibi yalan manşetlerinden bir tanesine daha imza attı. O gazeteyi siz çok iyi biliyorsunuz. Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor. Adalet Bakanlığı soruşturma yapmaz. Soruşturma yapanlar da talimat vermez, iddianame hazırlamaz. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre soruşturma yapma yetkisi cumhuriyet başsavcılıklarına aittir. İddianameyi savcılar hazırlar ve ilgili mahkemeye bunlar sunarlar. Herkes işini yasalara göre yapmak zorundadır. FETÖ terör örgütü ile en etkili mücadeleyi yapan Türk yargısıdır. O gece olup bitenleri herkes çok iyi biliyor. Yargı bu mücadeleyi hukuk içerisinde yapmaktadır. Tahliyeler üzerine FETÖ sosyal medya üzerinden bir algı operasyonuna da girmiştir. Sanki farklı bir şey oluyormuş gibi bir algıya da girmiştir. FETÖ terör örgütünün Türk yargısı içerisinde bundan sonra bir netice alacak, adım atabilecek, karar aldırabilecek bir gücü yoktur' dedi.

Bakan Bozdağ: “Manşetleri yalanlar üzerine inşa ediyor”

SIRADAKİ HABER
}