HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcaöz: 'Saldırılarla korkutamazsınız'

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcaöz: 'Saldırılarla korkutamazsınız'

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcaöz, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Emekli Subaylar Derneği'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Akcagöz, 'TESUD üyelerinin büyük bölümü, hayatını terörle mücadele ile geçirmiş. Askerlerini kaybetmişler. Ne idüğü belirsiz saldırılardan mı korkacaklar' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcaöz: 'Saldırılarla korkutamazsınız'

Samsun Haber - CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, geçtiğimiz günlerde kapısı kırılmak suretiyle saldırıya uğrayan Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Samsun Şubesi'ni ziyaret etti.

DEMOKRASİ NİŞANESİ

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Akcagöz, "İnsanların, derneklerin özgür tercihleri üzerinde bu çeşit baskı ve saldırıların olması kabul edilemez. Subaylarımız, yıllar yılı bu topraklar için mücadele ettiler. Etmeye de devam ediyorlar. Emekli oldukları halde, bu duyarlılıklarından en ufak bir şey kaybetmiş değiller. Kendilerini kutluyorum. Maruz kaldıkları saldırı da, onlara demokrasi nişanesi olsun. Her kim ki özgür iradesini açıkladığı için herhangi bir saldırıya maruz kalıyor, devlet işte tam da bu noktada gücünü göstermeli, özgür iradeyi himaye altına almalıdır. Yoksa, devlet güvenilirliğini kaybeder" dedi.

SALDIRIYI KINIYORUZ

TESUD'un maruz kaldığı saldırının, referandum sürecine etki etmeye yönelik menfur bir eylem olduğunu ifade eden Akcagöz, "Bu saldırıyı kınıyoruz. Her kim bu eylemi gerçekleştirdiyse, arayıp bulunmalı ve cezasını çekmelidir. Bırakın insanlar özgür iradelerini açıklasın ve savunabilsinler. Bundan neden korkuyorsunuz? Saldırmakla, korkutmaya çalışmakla nereye varabileceğinizi sanıyorsunuz? TESUD üyelerinin büyük bölümü, hayatını terörle mücadele ile geçirmiş. Teröristle çatışmaya girmişler. Askerlerini kaybetmişler. Ne idüğü belirsiz saldırılardan mı korkacaklar?" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}