Haberlerİzmir HaberleriHurdalık alanda çıkan yangın 3 katlı binayı yaktı

Hurdalık alanda çıkan yangın 3 katlı binayı yaktı - İzmir Haberleri

İzmir'in Çiğli ilçesinde, boş arazideki hurdalıkta çıkan yangın 3 katlı eve sıçradı. Binada yaşayan tahliye edilirken, yangın nedeniyle ev kullanılamaz hale geldi.

Hurdalık alanda çıkan yangın 3 katlı binayı yaktı

Edinilen bilgiye göre, hurdacılık yapan Murat I.'nın Balatçık Mahallesi 8950 Sokak üzerindeki evinin yanındaki boş araziye topladığı hurdalarda bugün saat 14.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisi ile yangın büyürken çevredekiler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Murat I.'nın ailesinin yaşadığı 3 katlı bina tahliye edildi.
Yangın, hurdalık alandan Murat I.'nın 3 katlı evine de sıçradı. Yangının büyümesi ile çevredeki evler de boşaltıldı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, alevlerin yükseldiği 3 katlı binaya ve hurdalık alana müdahale etti. Mahalleli de yükselen dumanları ve alevleri görüp olayı izlemeye başladı.
İtfaiye ekipleri rüzgar nedeniyle yangına müdahale etmekte güçlük çekerken yaklaşık 2 saatlik bir çalışma ile yangın tamamen söndürüldü. 3 katlı bina tamamen yanarken bina kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlattı.

'Alev her yeri sarmıştı'
Yangını gören Katip Çelebi Üniversitesinde öğrenci Soner Keleş, ''Yangın nereden çıktı görmedim. Çöp yanıyor sandık. Baktık hurdalık alanda yangının olduğunu gördük. Daha sonra yanındaki binaya sardı. İtfaiyeyi yandaki inşaatta çalışanlar aramış. Evdekiler hemen tahliye edildi'' dedi.
Mahalle sakinlerinden Şaban Küçükkaya ise, ''Öğle namazını kılıp yattım. Telefon geldi uyandım. Arayan yakınım, 'Amca sizin ev mi yanıyor?' diye söyledi. Dışarı çıktım baktım, karşı binadaki komşumun evi yanıyordu. Alev her yeri sarmıştı, nereden çıktı görmedim. Komşum Murat'ın evi, hurdacılık yapar. Hurdalarını topladığı alanda yangın çıkmış'' dedi.

Hurdalık alanda çıkan yangın 3 katlı binayı yaktı

SIRADAKİ HABER
}