Haberlerİstanbul HaberleriBakan Kaya: '16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına göm

Bakan Kaya: '16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına göm - İstanbul Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından organize edilen 'Evet' yürüyüşüne katıldı. Bakan Kaya, '16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına gömeceğiz' dedi.

Bakan Kaya: '16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına göm

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İl Gençlik Kolları'nın referanduma evet için düzenlediği yürüyüşe katıldı. Coşkulu kalabalık Taksim Tünel'den başlayarak sloganlar eşliğinde Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdü. Binlerce gencin katıldığı yürüyüşte Bakan Kaya, Galatasaray Lisesi önünde konuşma yaptı. Bakan Kaya konuşmasında, 'Sizlerde 16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına gömeceğiz' dedi.

'16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına gömeceğiz'
Galatasaray Lisesi önünde açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, '16 Nisan'dan sonra çok güçlü bir yönetim sistemiyle 15 Temmuz'da şehitlerimiz nasıl vesayetin karşısında durduysa sizlerde 16 Nisan'da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına gömeceğiz. 15 Temmuz'da bu ülkenin gençleri hep birlikte milli iradenin arkasında durdu, sizler tüm dünyaya demokrasi dersi verdiniz. 8 tane çocuğumuz 15 Temmuz'da şehit düştü. 16 Nisan'da tarihi bir referandumu sizlerle yaşayacağız. İstikbal mücadelemizi en iyi şekilde sizlerle taçlandıracağız. Yeni Türkiye'yi gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz, ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaksınız' ifadelerini kullandı.

'Avrupa hayır kampanyalarına destek veriyor'
Avrupa'nın hayır kampanyalarına destek verdiğini dile getiren Bakan Kaya, 'CHP, MHP, HDP'ye oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Bu siyaset üstü bir mesele, memleket meselesi. Bu Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesidir. Tüm genç kardeşlerim hangi partiye oy vermiş olursanız olun, yeni ve güçlü bir Türkiye için evet diyelim. Avrupa hayır kampanyalarına destek veriyor. Terör örgütlerine ve hayır kampanyalarına izin verip cumhurbaşkanımızı hedef gösteriyorlar. İsviçre'nin Bern kentinde pankartlarla hayır kampanyaları yapıyorlar. Terör örgütlerinin hepsi hayır diyor ve bunlara izin veriyorlar. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra gençlerimizle kadınlarımızla sizlerle birlikte inşa edeceğiz' dedi.
Yürüyüşe AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan da katıldı.
Bakan Kaya konuşmasının ardından kalabalığa karanfil attı.

Bakan Kaya: “16 Nisan’da vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarının arasına göm

SIRADAKİ HABER
}