HaberlerManisa HaberleriMemur-Sen Salihli'de 'evet' için buluştu

Memur-Sen Salihli'de 'evet' için buluştu - Manisa Haberleri

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, 16 Nisan'daki anayasa değişikliği halk oylamasıyla ilgili, 'Millet olarak şahlanıyor ve ayağa kalkıyoruz. Bu değişimin önünü kesemeyecekler' dedi.

Memur-Sen Salihli'de 'evet' için buluştu

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından ülke genelinde başlatılan '15 Temmuz'un Nöbetçisi, 16 Nisan'ın Evetçisiyiz' isimli program, Manisa'nın Salihli ilçesindeki Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrğat, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilcisi Durmuş Küçük ile sendika üyeleri katıldı.
Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa İrğat ve Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilcisi Durmuş Küçük'ün selamlama konuşmasının ardından konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, 16 Nisan'da yapılacak referandumun önemine değinerek, 'Yeni anayasa değişikliği Türkiye'nin önünü açacaktır. Çünkü daha önce yapılan değişiklikler, sistem için değişikliklerdi, bu değişiklik ise sistemde bir değişikliktir. Bun için 16 Nisan'da yapılacak referandumla güçlü bir çoğunlukla 'evet' oylarının çıkması için Memur-Sen olarak çaba göstermeye devam edeceğiz' dedi.
Hükümet sistemi değişiminin karşısında uluslararası şer odaklarının, kirli emellerini harekete geçirdiklerini belirten Selvi, 'Millet olarak şahlanıyor ve ayağa kalkıyoruz. Çünkü bu değişimin önünü kesemeyecekler. Uluslararası odaklar batının uydusu olan zayıf bir Türkiye istiyorlar. Bunun üstü örtülü vesayet mekanizmalarıyla kirli bir savaş başladı. Herkes bunu takip ediyor ama Memur-Sen olarak yağma yok diyoruz. Dün geride kaldı, bugün dünden başlayıp bugüne kadar yaptıklarınızın hesabını vereceğiniz günlerin eşiğindeyiz. 16 Nisan'da bir milat olacak' diye konuştu..
Program sonunda Eğitim Bir-Sen Salihli Temsilcisi Durmuş Küçük tarafından, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi'ye çiçek takdim edildi.

Memur-Sen Salihli’de ’evet’ için buluştu

SIRADAKİ HABER
}