HaberlerSamsun'da herkes bu adamın peşinde!

Samsun'da herkes bu adamın peşinde!

Samsun'da hemşehrisi olan sanatçı Orhan Gencebay'a benzerliği ile dikkat çeken Müslüm Keküllüoğlu, 'Zaten herkes peşimde. Yeri gelince insan bazen bunalıyor. Artık bazı insanlara anlatamıyorum. Ailemle gezemez oldum' dedi.

Samsun'da herkes bu adamın peşinde!

10 yıldır Samsun-Gaziosmanpaşa hattında dolmuş şoförlüğü yapan 32 yaşındaki Müslüm Keküllüoğlu, bir özelliğiyle diğer tüm dolmuş şoförlerinden ayrılıyor.

Babası Müslüm Gürses hayranı olan ve kendisine ismi verilen Keküllüoğlu, babasının aksine Orhan Gencebay’a hayranlık duyuyor. Orhan Gencebay’a benzerliği ile yolcuların ve vatandaşların büyük ilgisine maruz kalan Keküllüoğlu, arabasının her yerini Orhan Gencebay resimleri ve sözleri ile donattı. Keküllüoğlu, 2 yaşındaki oğluna da Orhan ismini verdi.

En büyük hayalinin Orhan Gencebay ile tanışmak olduğunu dile getiren Keküllüoğlu, “Orhan Gencebay’ın hastasıyım. Arabam onun resimleri ve yazılarıyla dolu. Yolcular da beni artık Orhan Gencebay olarak tanıyor. Lakabımı da ‘Gencebay’ olarak koydular. Vatandaşların çoğu beni Orhan Gencebay’ın yeğeni zannediyor. İnandıramıyorum. Bazıları da ‘kimliğine bakalım’ diyor. Bazıları da fotoğraf çektirmek istiyor. İşi bayağı abartıp imzalı fotoğraflar bile isteyenler oldu. Sayın Gencebay ile bir akrabalığım yok ama kendisini çok seviyorum. Bu zamana kadar görüşmek hiç nasip olmadı ama çok görüşmek istiyorum” dedi.

“ORHAN GENCEBAY’A BENZERLİĞİMİ BİR YOLCU FARK ETTİ”

Gencebay’a benzerliğini bir yolcu sayesinde fark ettiğini belirten Müslüm Keküllüoğlu, “Orhan Gencebay sevgisi çocukluktan geliyor. Bütün kasetleri ve filmleri bende var. Bir gün bir yolcu arabama bindi. O zaman bende bıyık da yoktu, saçlarım da Orhan Gencebay gibi değildi. Bana, ‘saçlarını ve bıyıklarını uzat aynı ona benziyorsun’ dedi. Ben de dediğini yaptım ve çok büyük bir ilgi aldım. Arabama binen bütün yolcular, ‘Gencebay ağabey nasılsın?’ diyorlar. Artık işi şakaya getirdim. Orhan Gencebay benim amcam diyorum. Dolmuşa ilk kez binenler ve beni ilk kez görenler şaşırıyorlar. Kendi aralarında konuşuyorlar. Alışveriş merkezlerine gittiğim zaman yanıma koşan insanlar bile oluyor. Eşim bu durumdan hiç memnun değil. Hatta 1-2 defa ‘saçını bıyığını keserim’ dediği bile oldu. ‘Bunaldım’ dedi. ‘İnsanlar Orhan Gencebay senmişsin gibi peşine koşuyorlar’ dedi” diye konuştu.

“ARABADAKİ ORHAN GENCEBAY YAZILARI YÜZÜNDEN CEZA ALDIM”

Sesinin Orhan Gencebay’a benzemediğini belirten Keküllüoğlu, “Sesim de Orhan Gencebay’a benzese artık mahvolduk. Zaten herkes neredeyse peşimde. Yeri gelince insan bazen bunalıyor. Artık bazı insanlara anlatamıyorum. Ailemle gezemez oldum. O duruma da gelmiş olduk bir nebze. Arabamda yazılı olan Orhan Gencebay sözleri yüzünden ceza yedim. Ticari araçta yazılar reklama girdiği için ceza kestiler. Buna rağmen vazgeçmedim. Sevdiğim için cezaya da razıyım. Yazıları söktük, tekrardan bir daha yazdırdık. Orhan Gencebay için her şeye değer. Tek bir isteğim var, o da Orhan Gencebay ile görüşmek. Onun elini öpmek. Yan yana gelsem, bir fotoğraf alsam yeter. Ama görüştüğüm zaman kendisiyle görüşebilir miyim ağlar mıyım bilemiyorum” şeklinde konuştu.

Dolmuş durağında simsarlık yapan işçiler de Keküllüoğlu’na insanların büyük bir ilgi gösterdiğini ve kendilerine Orhan Gencebay’ın arabasının hangisi olduğunu sorduklarını ifade ettiler.

Müslüm Keküllüoğlu’nun tek isteği benzerliğiyle dikkat çektiği büyük sanatçı Orhan Gencebay ile bir kez olsun bir araya gelebilmek.

SIRADAKİ HABER
}