HaberlerManisa HaberleriAK Parti saha çalışmalarına hız verdi

AK Parti saha çalışmalarına hız verdi - Manisa Haberleri

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Akpınar Mahallesinde düzenlenen kahvaltı programında vatandaşlarla bir araya gelerek, 16 Nisan halk oylaması ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

AK Parti saha çalışmalarına hız verdi

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Akpınar Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında vatandaşlarla bir araya geldi. Akpınar Mahallesi Taziye ve Kültür Evinde düzenlenen programa AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in yanı sıra AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kavas, Mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Bazı ülkelerin Türkiye düşmanı terör örgütlerini bünyesinde barındırdığını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 'Hepinizin bildiği gibi 16 Nisan'da bir halk oylaması olacak. Yapılacak olan halk oylamasında biz diyoruz ki; Türkiye'de artık istikrar olsun. Türkiye'de çift başlılık olmasın. Ülkemiz daha da büyüsün, güçlensin. Bu süreçte de görüyoruz ki Türkiye düşmanı ne kadar terör örgütü varsa hepsini barından, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli Bakanlarının Türk vatandaşları ile bir araya gelmesini tahammül edemeyen Avrupa ülkeleri, bugün kendi resmi devlet televizyonlarından hayır kampanyası yürütüyorlar. Türkiye üzerinde oynanan bu oyunları görmekte de yarar var. Çünkü bu batılı ülkeler Türkiye'nin daha çok büyümesini ve zenginleşmesini isteyen ülkeler değil. Onların açık bir şekilde hayır kampanyası yürütüyor olmaları, esas olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye'nin daha fazla büyüyüp ne kadar güçleneceğinin de en somut göstergesidir. 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması bir parti ya da bir lider seçimi değildir. Türkiye Cumhuriyetinin nasıl yönetileceğinin, hangi sistem ile yönetileceğinin oylanacağı bir seçimdir' dedi.

'Yeni sistem uzlaşı kültürünü getiriyor'
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte siyasette uzlaşı kültürünün oluşacağının altını çizen AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise şunları söyledi:
'Bizim gayemiz yetki kimdeyse milletine en iyi şekilde hizmet etsin. Aynı belediyelerde olduğu gibi olacak. Seçilen kimse göreve geldiğinde kendi ekibiyle gelsin hizmet etsin. Geçtiğimiz günlerde TRT'de 90'lı yıllara ait bir belgesel izledim. Türkiye'yi eski yönetenler programda tartışıyorlar. Türkiye'de hayat pahalılığını, hizmet üretememeyi tartışıyorlar. O günleri hep birlikte yaşadık, gördük. Bugün birçok gencimiz biliyor mu? O zamanlar da hastanelere gidememenin ne demek olduğunu. Hastaneden çıktıktan sonra ilaç alamamanın ne büyük sıkıntı olduğunu, doğan bebeğinizi paranız yok diye hastanede rehin tutulduğunu, cenazenizin aynı şekilde hastanelerde rehin tutulduğunu. Bugünkü gençlerimizin birçoğu bilemez. O gün 3-4 yaşında olan gençlerimiz bugün oy kullanacaklar. Bugün söylediklerimiz ile belki gençlerimize ulaşacağız. 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması maddeleri bir uzlaşıyı getiriyor. Yüzde 50'nin üzerinde oy alan ülkede cumhurbaşkanı olarak seçilecek ve ülkeye hizmet edecek. Bunun olması içinde 25 milyona yakın insanın gönlünü almanız gerekiyor. Bu da bir uzlaşı kültürünün gelmesine neden olacaktır. 50 milyon seçmenden 25 milyon 1 oy alacaksanız 2 kişiden birini ikna etmeniz güveniniz kazanmanız gerekiyor.'

AK Parti saha çalışmalarına hız verdi

SIRADAKİ HABER
}