HaberlerEskişehir HaberleriAK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü Günyüzü'nde vatandaşlarla buluştu

AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü Günyüzü'nde vatandaşlarla buluştu - Eskişehir Haberleri

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatmak için ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü Günyüzü'nde vatandaşlarla buluştu

Günyüzü'nde mahalleleri, Günyüzü Belediye Başkanı Remzi Arayıt ile birlikte tek tek ziyaret eden Ünlü, Ayvalı Mahallesi sakinlerine seslendi. İl Başkanı Ünlü, 16 Nisan'da gerçekleşecek olan referandumdan bahsederek, 'Anayasa değişikliğine ilişkin olarak hayır sözcüleri maalesef doğruları söylemeyerek kampanya yürütüyorlar. Evet gerekçeleri açık, Anayasa değişikliği maddeleri resmi gazetede yayınlandı bir kez okumak kafi. Beklerdik ki 'Hayır' savunucuları da doğruları söyleyerek kampanya yürütsünler ama değişikliği gerçek hali anlatmak demek evet demek' şeklinde konuştu.
Ünlü, ayrıca hayır propagandası yapan kişileri eleştirerek, 'Örneğin ısrarla fesih diyorlar. Cumhurbaşkanı defalarca meclisi fesh edebilir diyorlar. Değişikliğin içerisinde fesih olmadığını kendileri de biliyorlar Cumhurbaşkanı ve meclis karşılıklı olarak birbirlerini seçime götürebilirler. Cumhurbaşkanı seçim kararı aldığında kendi dönemi de sonra eriyor. Seçim kararı almak kolay değil kendi döneminizi de biliyorsunuz, dolayısı ile uzlaşmayı zorunlu kılıyor. Yüzde 20, yüzde 15 oy oranları ile koalisyona dahil olup koltuk kapma derdi kapanıyor. Bizde uygulanan parlamenter sistemin sıkıntılarını ve bize yaşattığı krizleri, darbe ve muhtıra dönemlerini biliyoruz. Bunları tekrar yaşamamak ve istikrarın sistemle sürdürülebilir bir hale getirilmesi için anayasa değişikliği zorunlu bir hükümet sistemi değişikliğidir. Öncelikle dolaylı yollardan bilgi edinmeye çalışmayı bırakalım, 18 maddeyi önce kendimiz okuyalım. Zira bir takım hayır savunucularının doğruyu söylemek gibi bir derdi yok, bunlar kaçak güreşiyor' ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü Günyüzü’nde vatandaşlarla buluştu

SIRADAKİ HABER
}