HaberlerDüzce HaberleriBakan Özlü Düzce'de

Bakan Özlü Düzce'de - Düzce Haberleri

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 'Anayasa değişikliği olursa parlamento fesih oluyormuş, meclis kalkıyormuş, bir tek insana bu kadar yetki çok değil mi diyorlar. Bu anayasa değişikliği Türkiye'yi diktatörlüğe götürüyor diyorlar. Bunu kim söylüyor bunu ana muhalefet partisi söylüyor bunu FETÖ'cüler söylüyor, PKK söylüyor' dedi.

Bakan Özlü Düzce'de

Referandum çalışmaları kapsamında Düzce'ye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Gümüşova ilçesinde halka seslendi. Anayasa değişikliğinin yeni bir konu olmadığını işaret eden Bakan Özlü, '16 Nisan'da bir halk oylaması var. İki seçenek var. Evet ya da hayır diyeceğiz. Bütün siyasi partiler seçim beyannamelerinde yeni anayasa yapma sözü verdiler. Her parti bizim partimiz dahil yeni anayasa yapacağız dediler. Bizde söz verdik. Geçen süreci hatırlayın iki kez komisyonlar oluşturuldu iki kez dağıldı. Değerli kardeşlerim biz sözümüzün arkasındayız. Anayasa hazırlık komisyonu kuruldu. Bu komisyon 60 madde üzerinde anlaştı ancak dağıldı. 2015 seçimlerinden sonra bir komisyon daha oluşturuldu bir masa daha oluşturuldu masa dağıldı. Anayasa değişikliği konusu yeni bir konu değil. 15 Temmuz'dan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin '15 Temmuz darbe girişiminden sonra getirin konuşalım millete gitmekte behis yoktur' çıkışından sonra bu günlere geldik. Bizim amacımız yepyeni bir anayasa yapmaktır. Bizim partimizin sayısal gücü buna yetmiyor. MHP ile anlaştık. 18 maddede anlaştık ve 16 Nisan'da bu maddeleri oylayacağız. Etrafta o kadar çok yalan hurafe var ki normal bir insanın kafasının karışmaması mümkün değil. Diyorlar ki bu anayasa değişikliği olursa parlamento fesih, meclis kalkıyormuş, bir tek insana bu kadar yetki çok değil mi diyorlar. Bu anayasa değişikliği Türkiye'yi diktatörlüğe götürüyor diyorlar. Bunu kim söylüyor? Bunu ana muhalefet partisi söylüyor bunu FETÖ'cüler söylüyor, PKK söylüyor' dedi.

'Bunların söylediği küllüm yalan'
'Seçimle diktatör gelmez bunların söylediği ise küllüm yalan kökten yalan bunlara inanmayın' diyen Bakan Faruk Özlü, konuşmasına şöyle devam etti:
'Bu kadar yetki bir tek kişide olur mu? Biz AK Parti'yiz. Kurulduğumuz günden beri Türkiye'de iş yapmaya çalışan bir partiyiz. Biz ülkemiz hızla kalkınsın, daha hızlı büyüyelim diye uğraşıyoruz. Bu yetkiyi iş yapmak için istiyoruz. Daha fazla iş yapmak için istiyoruz. Türkiye daha çok kalkınsın diye istiyoruz: İş yapmaya niyetiniz yoksa yetki istemezsiniz. Türkiye'de bunu söyleyenlerin iş yapmaya niyetleri yok. İş yapacak insan daha fazla yetki ister. İşin hukuki tarafı bu da konuşuldu. Çek balans diye bir şey vardır. Bir tarafta 600 vekilli meclis bir yanda Cumhurbaşkanlığı sistemi. Birbirini dengeliyor. Bugüne bakın. Her seçim oy kullanıyoruz. Biz sadece milletvekillerini seçmek için oy kullanıyoruz. Yasama için oy kullanıyoruz. Yasama seçildikten sonra yasamanın içinden bir yürütme hükümet çıkıyor. Biz yeni sistemde yetkileri ayırıyoruz. Gelişmiş toplumlarda herkes sadece kendi işini yapar geri kalmış toplumlarda herkes her işi yapar. Biz herkesin her işi yaptığı bir sistem istemiyoruz. Yeni sistemin bize en iyi getirisi bu olacak. Kimse kimsenin alanına girmeyecek. Herkes kendi işini yapacak.'
Bakan Faruk Özlü, konuşmasında daha önce CHP'ye oy verenlerden de oy isteyerek, 'Değerli kardeşlerim çalışmak isteyen iş yapmak isteyen yetki ister sorumluluk ister. Biz görüyoruz. Ki CHP'li kardeşlerimizin oy verdiği CHP yönetimi maalesef çok iyi çalışmıyor hatta hiç çalışmıyor. Çalışmazsanız iktidara gelemezsiniz çalışmazsanız iktidara gelmek için hak iddia edemezsiniz. Bakın biz çalışıyoruz. Anlatmaya çalışıyoruz' şekline konuştu.

'Referandum memleket meselesi'
Hayırda hayır olmadığını işaret eden Bakan Özlü, 'Bu referandumda Türkiye'nin geleceği için oy vereceksiniz. Türkiye'nin aydınlık geleceği için oy kullanacağız. Tıkır tıkır bir Türkiye için oy vereceğiz. Hayır demek ne Gümüşova'nın ne Düzce'nin ne de Türkiye'nin hayrınadır. Bunu samimiyetle söylüyorum. Hayır oyu vermek hayırlı değil. Bu referandum aslında bir siyasi parti seçimi değil bu referandum memleket meselesi. Biz bu referandumda sistemi oylayacağız kişileri oylamayacağız. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek bir sistem için oy kullanacağız' dedi.

Bakan Özlü'den MHP'ye ziyaret
Bakan Faruk Özlü Gümüşova ziyareti ardından ise MHP Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ve partililer tarafından karşılanan Bakan Özlü burada yaptığı konuşmada, 'MHP her zaman zor dönemlerde milletinin ve devletinin yanında olmuştur. Bugünde milletinin yanında olan bir partidir. Birlikte bu sistem için çalışacağız' diye konuştu.
Bakan Özlü ardından geçtiğimiz günlerde amcası vefat eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ertan Taşlı'ya taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Özlü Düzce’de

SIRADAKİ HABER
}