HaberlerSamsun Haber: MHP Bafra Çamaş ile devam

Samsun Haber: MHP Bafra Çamaş ile devam

Samsun Haber: MHP Bafra İlçe Olağan Kongresi tamamlandı. Divan başkanlığını MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'in yaptığı kongrede mevcut başkan Abdurrahman Çamaş, yeniden başkan seçildi

Samsun Haber: MHP Bafra Çamaş ile devam

Samsun Haber: Bafra Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İl Başkanı Taner Tekin, İl Ocak Başkanı Yalçın Altıntaş, Kadın Kolları İl Başkanı Yüksel Ünal, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

BAFRA ÖNEMLİ MERKEZİMİZ

Bafra'nın Türk milliyetçiliği fikrinin önemli bir dönüm noktası olan 1980'li yılların öncesindeki mücadeleye mührünü vurmuş bir ilçe olduğuna dikkat çeken MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Bafra, ülkücülerin yuvası olmuştur. Bafra, ülkücü şehidimizin ve taş medreselilerin çok olduğu bir ilçemizdir. Birlik ve beraberlik hep böyle var olduğu sürece Bafra'da milliyetçi, ülkücü hareketin iktidar olmasını kimse engelleyemeyecektir. İlçe Başkanımız ve yönetiminin en önemli görevi, 16 Nisan'dan sonra sahaya inerek kapı kapı, sokak sokak gezerek Bafra'da yeniden 3 hilalli sancağımızı dalgalandırmaktır" dedi.

AYRIŞMAMALIYIZ

Evet-Hayır tartışmaları üzerinden MHP'yi ayrıştırmaya ve bu şekilde kutuplaştırmak isteyenlere seslenen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, yeni anayasanın şahıslar için değil Türk Devleti ve Türk Milleti için yazıldığına dikkat çekti. Erdem, "Evet-hayır tartışmalarına girmemek, hatta birbirimizi ayrıştırmamak önem vermemiz gereken bir durumdur. Evet veren de, hayır veren de bizim kardeşimiz. Unutmayın, devletimizin ve milletimizin ne zaman ihtiyacı olsa devreye Milliyetçi Hareket Partisi girmiştir" diye konuştu.

KABRİ ZİYARET ETTİLER

Yapılan konuşmaların ardından başlayan seçimlere tek liste aday giren mevcut başkan Abdurrahman Çamaş, katılan delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi. MHP İstanbul Milletvekili Erdem, İl Başkanı Tekin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın Altıntaş ve beraberindeki heyet, kongre öncesi Eski Bafra Belediyesi Başkanı merhum Hasan Aslan'ın kabrini de ziyaret etti.

SIRADAKİ HABER
}