Haberlerİstanbul HaberleriBeşiktaş Uğur Lisesi, Adıyaman'a kardeşlik eli uzattı

Beşiktaş Uğur Lisesi, Adıyaman'a kardeşlik eli uzattı - İstanbul Haberleri

Beşiktaş Uğur Lisesi öğrencileri, Adıyaman'ın Sincik ilçesi ve köylerinde eğitim gören bin 500 öğrenciye özel kırtasiye yardımı yaptı.

Beşiktaş Uğur Lisesi, Adıyaman'a kardeşlik eli uzattı

Beşiktaş Uğur Lisesi öğrencileri, hayata geçirdikleri 'Dostluk Eli' sosyal sorumluluk projesi ile Adıyaman'ın Sincik ilçesi ve köylerindeki bin 500 öğrenciye kırtasiye yardımı yaparak eğitimde fırsat eşitliğine vurgu yapıyor. Beşiktaş Uğur Lisesi öğrencisi, 'Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında okulumuzdan kilometrelerce ötede uzaklıkta, Adıyaman-Sincik'te okuyan kardeşlerimizle bir araya geldik. Hediyelerimizi verdik. Mektupla aramızdaki mesafeleri aştık ve şimdi bir aradayız. Biz bu ülkenin ortak geleceğiyiz ve artık kocaman bir aileyiz. Kurduğumuz kardeşlik köprüsü daim olsun' dedi.
Özel Beşiktaş Uğur Temel Lisesi öğrencileri 'Dostluk Eli' projesi kapsamında Adıyaman Sincik'teki Teog öğrencilerine sınava hazırlık kitapları, bin 500 ilkokul öğrencisine isme özel yazılmış mektuplarla birlikte bir yıllık ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye malzemelerini içeren hediye çantalarını verdiler. Mektupların yazılması için her öğrenci kendine kardeş bir öğrenci belirledi ve çantaların hazırlanmasında ve organizasyonun gerçekleşmesinde bizzat öğrenciler görev aldı. Beşiktaş Uğur Lisesi öğrencileri, okul müdürü, Sincik Kaymakamı ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü, Adıyaman Sincik'te yapılan törene katıldı.

Beşiktaş Uğur Lisesi, Adıyaman’a kardeşlik eli uzattı

SIRADAKİ HABER
}