Haberlerİstanbul Haberleri120 bin Bağcılarlı Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti

120 bin Bağcılarlı Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti - İstanbul Haberleri

Bağcılar Belediyesi'nin, 'Bağcılar'dan Mehmedime Selam' sloganıyla 2005 yılında başlattığı kültürel gezi programı kapsamında 120 bini aşkın ilçe sakini Çanakkale'yi gördü. Bu yıl 18 Nisan 2017 tarihinde başlayacak olan gezi programında da 10 bin Bağcılarlı Çanakkale'yi ziyaret edecek.

120 bin Bağcılarlı Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti

Bağcılar Belediyesi'nin 2005 yılından bu yana düzenlediği 'Bağcılar'dan Mehmedime Selam' Kültürel Gezi Programı'na ilgi her geçen yıl artıyor. Programın başladığı 2005 yılından bu yana 120 bin ilçe sakini Çanakkale'yi ziyaret ederek şehitlerimizin kabirleri başında bolca dua okudu. Program kapsamında ilçe sakinleri ve öğrenciler haftanın yedi günü beş otobüsle Çanakkale'ye götürülüyor. 18 Nisan 2017 tarihinde başlayacak olan gezi programı 25 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanacak. Gezi programından faydalanmak isteyen ilçe sakinleri mahalle konakları ile bilgi evlerinde kayıt yaptırabiliyor. 5 otobüsle düzenlenen geziye her gün ortalama 225 kişi katılıyor. Ziyaretçiler Çanakkale Zaferi'nin kazanıldığı toprakları ilk kez ziyaret etmenin heyecanını yaşıyor. Mehmetçiğin canı pahasına yurdunu savunduğu topraklarda yükselen abide eserler ve şehitlikler ziyaret edilecek.
'Çanakkale'yi görmeyen kalmayacak '
Ecdadın yedi düveli yenerek emperyalistlere büyük bir ders verdiği Çanakkale'nin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, o ruhu yaşatmaya çalıştıklarını anlattı. Bağcılar'da hizmete sundukları ve birbirinden değerli orijinal eserlere ev sahipliği yapan Çanakkale Zaferi Müzesi'ne ilçe ve il dışından ziyaretçilerin de akın ettiğini belirten Çağırıcı, her yıl kurdukları Çanakkale Platosu'nda Çanakkale ruhunu yeniden yaşadıklarını belirtti. Çağırıcı, 'Çanakkale bizi bir araya getiren ve ecdadımızla gurur duyduğumuz çok değerli bir şehrimiz. Rehberlerimiz en ince ayrıntısına kadar büyük zaferin yaşandığı yerleri anlatıyor. İnşallah Çanakkale'yi görmeyen kalmayacak.' şeklinde konuştu.

120 bin Bağcılarlı Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti

SIRADAKİ HABER
}