HaberlerGaziantep HaberleriMilletvekili Koçer'den CHP Milletvekili Bozkurt'un sözlerine sert tepki

Milletvekili Koçer'den CHP Milletvekili Bozkurt'un sözlerine sert tepki - Gaziantep Haberleri

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, katıldığı radyo programında gündemi değerlendirdi. Koçer, CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'Evetçileri İzmir'den denize dökeceğiz' sözüne sert tepki göstererek, 'Bunlar kendi halkını düşman kabul ediyorlar' dedi.

Milletvekili Koçer'den CHP Milletvekili Bozkurt'un sözlerine sert tepki

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, katıldığı radyo programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Koçer, 'Evetçileri İzmir'den denize dökeceğiz' diyen CHP'li Hüsnü Bozkurt'a sert tepki göstererek, CHP'lilerin halkı düşman olarak gördüğünü söyledi.
Koçer, 'Özellikle CHP bunu yapıyor. Bu etik değildir. Biz 18 maddelik anayasa değişikliğini anlatmak yerine, CHP'nin yalanlarını düzeltmeye çalışıyoruz. MHP'ye teşekkür ederim. Devlet ahlakıyla hareket etti. Milli duruş sergilediler. Ama maalesef CHP bunu yapamadı. CHP milletvekilinin evet diyen vatandaşlara sarf ettiği düşmanca kelimeleri kınıyorum. 'Evet diyenleri İzmir'den denize dökeceğiz sözü'nün anlamı, bunlar kendi halkını düşman kabul ediyorlar. Hayır diyenler teröre bulaşmıyor. Ama dikkat etmeliyiz bütün terör örgütleri 'hayır' diyor. Halkımıza bunu söylememiz gerekiyor. Ben CHP Milletvekilinin bu sözünü kınıyorum. Bunu halkı birbirine kırmak için yapıyorlar. biz Yunanlıları denize döktük. Bunlar düşmanımızdı' dedi.

'Avrupalılar bükemediği eli öpecekler'
Avrupalıların bükemediği eli öpeceğini belirten Koçer, 'Libya'da, Mısır'da, Irak'ta demokrasi bahanesiyle kan döktüler. Bunlar Türkiye'de de bunu gezi olaylarında denediler. Ama arkasından projeler durdurulsun dediler. Son 3 yıl içerisinde Türkiye'yi ele geçirmeye yönelik bu projelerin hepsini bertaraf ettik. Bunları yenmemiz için Türkiye'nin güçlü olması gerekiyor. Eski liderlerin çoğu başkanlık sistemini istiyor. Biz gelecek için 16 Nisanda ülkenin önünü açıp, yeni yönetim sistemini getireceğiz. Avrupalılar bükemediği eli öpecekler. Biz bunu sahada görüyoruz. Halkımız bunların farkındadır. İlk defa yalan üzerine bir seçim propagandası oluşturulduğunu gördüm. Şimdi evetçileride bu kefeye kalıyorlar. Gaziantep'te hedefimiz yüzde 65 evettir. Türkiye'de de 55-60 arasında bir neticeyi bekliyoruz. Evet çıkarsa 17 Nisan sabahı hemen her şey değişmez. Bu bir süreç meselesidir. Bürokrasi azalır, istikrar gelir vesayetçiler ortadan kalkar. Türkiye'nin büyümesi daha hızlı olur. Zaten Hayır çıkmaz. Biz güçsüz olursak etrafımızda bizi bekleyen akbabalar var. 7 Haziranda bunu gördük. HDP 80 milletvekili almışken hemen hendek siyasetine gitti. Çünkü hükumet kurulamadı. Bu devlet çok önemli adımlar attı. Ancak onlar samimi karşılık verilmedi. Şimdi artık o süreç tarihe karıştı. Şu anda Güneydoğu'da tarihin en büyük askeri başarısı sağlanıyor. Teröristlerin finans kaynağı kesildi' diye konuştu.

Milletvekili Koçer’den CHP Milletvekili Bozkurt’un sözlerine sert tepki

SIRADAKİ HABER
}