HaberlerMuğla HaberleriJandarma motorize ekipleri eğitimlerini tamamladı

Jandarma motorize ekipleri eğitimlerini tamamladı - Muğla Haberleri

Muğla İl Jandarma Komutanlığı emrinde hizmet veren motorize ekiplerinin sürüş tekniklerini geliştirmeleri amacıyla Motto Akademi uzmanlarınca verilen ileri sürüş teknikleri eğitimi tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan ekiplerin belgeleri düzenlenen tören ile verildi.

Jandarma motorize ekipleri eğitimlerini tamamladı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya katıldı.
Törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, kırsalda vatandaşa hizmet anlamında jandarma ekiplerinin teknolojiyi de çok iyi kullandığını belirterek, 'Jandarma en iyi hizmeti verebilmek için vatandaşla kucaklaşarak iç güvenliğin sağlanmasında özveriyle çalışıyor. Jandarma artık gülen yüzünü vatandaşa gösteriyor. Suç ve suçlulukla mücadelenin vazgeçilmez unsurları motosikletli asayiş ekiplerinin aldıkları eğitim bu açıdan çok önemli' dedi.
Törende konuşan Muğla Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan emniyet ve asayiş görevlerinin üstün seviyede eğitimli, nitelikli, disiplinli personele sahip, simetrik ve asimetrik tehditlerin bulunduğu her ortamda kesintisiz görev yapabilecek yüksek hareket kabiliyetine ulaşmış bir kuvvet yapısına ulaşarak gerçekleşebileceğini kaydetti. Özfidan, 'Yıllık 7 milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Muğla'da, emniyet ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesi büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda motosikletli asayiş timleri sınırlı trafiğe müsaade edilen turistik alanlarda, sahil şeritleri ve tamamen trafiğe kapalı yol ve bölgelerde, ormanlık alanlarda, ören yerlerinde görev yapmaktadır. Eğitimlerini tamamlayan ekiplerimiz ileri sürüş teknikleri ile hizmet verdikleri bölgelerde verimlerinin daha da artacağına inanıyorum' dedi.
Törende Muğla ve ilçelerinden 25 motosikletli asayiş timine sertifikaları Muğla Valisi Amir Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar tarafından verildi. Programın sonunda ileri sürüş teknikleri eğitimlerini başarıyla tamamlayan Jandarma motorize asayiş timi tarafından gerçekleştirilen gösteri ilgiyle izlendi.

Jandarma motorize ekipleri eğitimlerini tamamladı

SIRADAKİ HABER
}