HaberlerSamsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Kimse sosyal medya delikanlılığı yapmasın'

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Kimse sosyal medya delikanlılığı yapmasın'

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, 1-0 kazandıkları Balıkesirspor maçının ardından futbolcuların alacakları nedeniyle çıkan kriz için, 'Kimse sosyal medya erkekliği yapmasın. Biz kendi içimizde sorunlarımızı çözüyoruz' dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Kimse sosyal medya delikanlılığı yapmasın'

Samsunspor:

'Ligdeki galibiyetlerden en önemlisini aldık'

En önemli galibiyetlerini aldıklarının altını çizen Osman Özköylü, 'Lig içindeki almış olduğumuz galibiyetlerden en önemlisini aldık. Bizim zaten durumumuz ortada, biz bir an önce alt sıralardan kurtulup özellikle rakiplerimizin puan kaybetmesinden sonra bunu kendimize avantaj olarak çevirmek istiyorduk. Kendi saha ve seyircimiz önünde 2 maç kazanamadık, bu bizim adımıza üzüntü verici bir durumdu. Balıkesirspor açısından da önemli bir maçtı, yeni iki takım açısından final maçı niteliğindeydi tabii oyuncularımızda gerginlik ve stres vardı. Bugün sahada benim oyun anlayışımı ve felsefemi oyuncular çok yapamadı ama çok koştuk, çok mücadele ettik ve kazanmasını bildik. Böyle dönemde bizim adımıza alınan 3 puanın ne kadar önemli olduğunu şimdi daha net anlıyoruz. Şimdi puansal ve lig sıralamasında biraz daha üstte çıkmanın rahatlığı var' diye konuştu.

'Kimse sosyal medya delikanlılığı yapmasın'

Futbolcuların alacakları nedeniyle çıkan kriz hakkında da konuşan Özköylü, 'Bu olayın ardından maalesef futbolcularımızın üzerine çok gelindi. O dönemde bu oyunculara yanlış söz söyleyenlere bir çift sözüm var. Samsunspor'un itibarını bu çocuklar aslanlar gibi koruyor. Hiç bir oyuncunun hiç bir tepkisi yok. Parasal olarak bizim hiç bir sorunumuz yok, bu oyuncular ne antrenmana çıkmamazlık nede başka bir şey yapmadı. Zaten benim olduğum yerde öyle şeyde olamaz. Bu oyuncuların hepsi aslan gibi ama hain değiller. Bu takıma gelecek yıl 3 veya 4 takviye yapılsın. Şampiyonluğun en büyük adayıdır. Biz yönetim kurulumuzun iyi niyetli olduğunu biliyoruz. Bu kulüp 13 oyuncu devre arasında almışsa bu yönetimin büyük çabaları sonucudur. 10 milyon lira para ödendi. Şu an oyuncuların alacakları çok fazla bir para da değil. Biz konuştuk kendi aramızda sorunu çözdük. Ancak dışarıdan olaylara o kadar karıştılar ki, bilmeyen herkes maydanoz oldu. Bir anda futbolcular bu takımın itibarını zedeleyen kişiler oldu ama oyuncular da sahada bunun cevabını verdi. Kimse sosyal medya erkekliği yapmasın. Biz kendi içimizde sorunlarımızı çözüyoruz. Yöneticilerimizde geldi durumu anlattı, birbirimize sarılıp çözdük bu meseleyi' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}