HaberlerMÜSİAD Samsun'un kararı 'evet'

MÜSİAD Samsun'un kararı 'evet'

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, 16 Nisan'da yapılacak referandum kararlarını açıkladı. İstikrar vurgusu yapan Tan, kararlarının 'evet' olduğunu ifade etti

MÜSİAD Samsun'un kararı 'evet'

Samsun Haber: Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi, Sevgi Kafe’de basın toplantısı düzenleyerek, 16 Nisan’da yapılacak referandum kararını açıkladı. Toplantıya AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ve MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Bir ay önce görevi teslim aldığını ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle çalışmaya başladıklarını söyleyen Başkan Tan, 1991 yılında kurulan MÜSİAD’ın, Samsun’da ise 1992 yılında faaliyete başladığını belirtti. Tan, “Göreve geldiğimizde ilk olarak CHP, MHP, BBP, Saadet Partisi ve AK Parti il yönetimini ziyaret ettik. Çünkü Türkiye şu anda referandum süreci içinde, tercihler ne olursa olsun birbirimize saygı göstermeliyiz. Siyasi olarak muhakkak fikirlerimiz vardır ama ülke menfaatleri her zaman birinci plandadır. İşadamları ve sanayiciler olarak olumsuzluklardan ve istikrarsızlıklardan en çok etkilenenlerdeniz. MÜSİAD Samsun olarak referandumda evet oyu verme kararı aldık. Dolayısıyla bunu sizlerle paylaşmak istedik, sonuç ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik her daim bizimle olsun” şeklinde konuştu.

MÜSİAD BERABERLİKTEN YANA

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, MÜSİAD’ın her zaman milli birlik ve beraberlikten yana olduğunu söyleyerek, “Kendileri 16 Nisan referandumuyla ilgili kararlarını net şekilde açıkladı. Bu vesileyle yeni yönetime başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HIZLI BİR YÜKSELİŞ DÖNEMİ OLACAK

Sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt da insanların kendilerini örgütlü bir şekilde ifade etmesinin önemli olduğunu vurguladı. Milletvekili Kurt, “Temel konumuz; 16 Nisan ve 16 Nisan’da yapılacak referandum. Türkiye’nin en temel ihtiyacı olan istikrar ve iş dünyamız, bu referandumdan faydalanacak. Ülkemizin geldiği noktada, bizim uzun vadeli ve büyük yatırımları gerçekleştiriyor olmamız lazım. Son 2 senedir, bu 3. seçim ve her seçim dönemi yatırımcı için bekleme dönemi oluyor. 50 liralık ayakkabı dahi alsa ‘şu seçim bir geçsin’ diyor. Biz hedefler koyduk ve tırmanmamız lazım, 100. yıl hedefleri koyduk. 2053 yılına dönük hedeflerimiz var ve bu hedefleri gerçekleştirmek hızlı karar alabilen ve bu kararı dünyaya ispat etmiş bir yönetim tarzıyla mümkün. İnşallah bu süreç Türkiye için hızlı bir yükseliş dönemi olacak. Türkiye artık dünyanın ve Avrupa’nın kıyısında kenarında veya herhangi bir şeyin arka bahçesi olarak düşünülecek bir ülke değil” diye konuştu.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}