HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Hiçbir derde derman olmayacak'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Hiçbir derde derman olmayacak'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Ülke büyük bir girdabın içinde debeleniyor. Millet olarak onlarca sorunumuz var, Ekonomi yerle yeksan. Dolar, avro almış başını gitmiş. Anayasa değişikliği bunların hiçbirine derman olmayacak' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Hiçbir derde derman olmayacak'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, referandum çalışmalarına Vezirköprü'de devam etti. İlçedeki esnaf, sivil toplum kuruluşları ve basın yayın organlarını ziyaret eden Akcagöz, anayasal değişikliğin, bir dayatma ile ülkenin gündemine geldiğine işaret etti.

'HAYIR' DEMELİYİZ

Akcagöz, "Bir anayasa değişikliği hepimizin gündemini teşkil ediyor. Böyle bir temel değişikliğe ülkenin ihtiyacı var mı, yok mu önce bunu tartışmalıydık. Ülke büyük bir girdabın içinde debeleniyor. Millet olarak onlarca sorunumuz var, Ekonomi yerle yeksan. Dolar, avro almış başını gitmiş. Anayasa değişikliği bunların hiçbirine derman olmayacak. Bu temel sorunları çözme yollarını arayıp bulmak yerine ülkenin kaderini bir kişinin iradesine bırakmak da neyin nesidir? Bizi bizden ayıracak bir anayasal değişikliğe mutlaka 'hayır' demek zorundayız" dedi.

MİLLET ENDİŞELİ

Vezirköprü'nün onlarca sorunu olduğunu dile getiren Akcagöz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Hastane dediler, yalan oldu. Vezirköprü üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Vezirköprü Belediye Başkanı, üst geçitlere 'Tabi ki evet bi tanesi' diye pankart asmış. Şaka gibi. Sen bu kadar aşıksan, senin aşkın sana hayırlı olsun. Milletin durumu nedir, onu biliyor musunuz? Millet büyük bir ekonomik krizin içinde, yarınından endişeli."

SIRADAKİ HABER
}