HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Bu kocaman bir yalan'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Bu kocaman bir yalan'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Vezirköprü'de hemşehrileri ile buluşmasında, 'Ne diyor hayırcılar, 'yeni sistemde Meclis etkisiz hale geliyor, yok oluyor.' Bu kocaman bir yalan. Meclisimiz daha da güçleniyor' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Bu kocaman bir yalan'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması süreci kapsamında Vezirköprü'de esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan ve ilçe teşkilat üyelerinin katılımıyla Atatürk İş Merkezi'nde sivil toplum kuruluşu temsicileri, üyeleri, muhtarlar ve Vezirköprülülerle buluşan Milletvekili Köktaş, esnaf ziyareti de yaparak yeni sistem hakkında bilgiler verdi.

SÖYLEDİKLERİNE İNANMIYORLAR

Kendisine iletilen sorulara da yanıt veren Milletvekili Köktaş, hayırcıların kendi söylediklerine kendilerinin bile inanmadığını, yalanlar üstüne kurulu cümleler sarfettiklerini söyledi. Vezirköprü Belediyesi tarafından alınan iş makinalarını düzenlenen törenle hizmete açan Milletvekili Köktaş, ''İlçemize güzel çalışmalar yapması temennisiyle, Rabbim kaza bela vermesin. Hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

MESELE MEMLEKET MESELESİ

Vatandaşların yoğun ilgi ve desteğine teşekkür eden Milletvekili Köktaş, "16 Nisan’da önemli bir karar vereceğiz. Bu karar sadece bizi değil, çocuklarımızı, torunlarımızı da ilgilendiriyor. Fakat bu meselenin Recep Tayyip Erdoğan ya da Binali Yıldırım meselesi olmadığını, memleket meselesi olduğunu bilmeyenler, anlamayanlar olabilir. Bunu anlatmak için günlerdir yollardayız. Kapı kapı dolaşıp melesenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Bakın 15 Temmuz’da neler yaşadık? O hain darbe girişiminde istiklalimiz, demokrasimiz, bağımsızlığımız tehlike altına girdi. O gece 80 milyon vatan evladı ülkeye sahip çıktı" dedi.

5 YILLIĞINA KARAR VERİLECEK

Anayasa değişikliğine dair değerlendirmelerde bulunan Köktaş, şu ifadelere yer verdi: "Ne diyor hayırcılar, 'yeni sistem de Meclis etkisiz hale geliyor, yok oluyor.' Bu kocaman bir yalan. Meclisimiz daha da güçleniyor. Şimdiki sistemde hükümet Meclis'in içinden çıkıyor. Dolayısıyla Meclis, yasama faaliyetleriyle denetleme faaliyetlerini iç içe yürütüyor. Sandıkta gelecek 5 yıl için Türkiye’yi hangi kadroların yöneteceğine milletimiz karar verecek. Vesayet ortadan kalkacak. Bu anlamda yerli, milli, demokrat ve özgürlükçü olan Türkiye’nin istiklalini ve istikbalini önemseyen herkesin 16 Nisan’daki tercihinin ‘evet’ olacağına yürekten inanıyorum."

SIRADAKİ HABER
}