Haberlerİzmir HaberleriTüp mide ameliyatıyla artık daha sağlıklı

Tüp mide ameliyatıyla artık daha sağlıklı - İzmir Haberleri

Aldığı kilolar nedeniyle yürümekte güçlük çeken 57 yaşındaki ev hanımı Ümit Deniz Çelebioğlu, İzmir'de geçirdiği tüp mide ameliyatı sayesinde artık rahat bir şekilde hareket edebiliyor.

Tüp mide ameliyatıyla artık daha sağlıklı

Bursa'da yaşayan ev hanımı Ümit Deniz Çelebioğlu'nun hayatı aldığı aşırı kilolar nedeniyle kabusa döndü. Spordan uzak yaşam tarzı ve aşırı yemek yeme alışkanlıkları yüzünden yüksek kilolara ulaşan Bursalı ev hanımı Çelebioğlu, Medical Park İzmir Hastanesinde geçirdiği tüp mide ameliyatı sayesinde eski sağlığına kavuştu. Genel Cerrahi Op. Dr. İsmail Özsan'ın hastası olan Ümit Deniz Çelebioğlu 'Tüp Mide Ameliyatı' öncesi ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. Ameliyat olmadan önce, araca binerken zorlanmak, araçtan inerken zorlanmak, bir yere oturduğunuzda destek almadan kalkamamak gibi pek çok olumsuzluk yaşadığını anlatan Çelebioğlu, 'Kilolu olduğunuz için bedeninize uygun kıyafetler bulamıyorsunuz, dalga geçiyorlar, kötü bakıyorlar ve kendinizi çok ağır ve çirkin buluyorsunuz. Bu yüzden çok utanç verici durumlar yaşadım. Kilo hastalıkları da beraberinde getiriyor, sağlığımda risk altındaydı ciğerlerim acıyordu, kalbim çabuk yoruluyordu, sonunda şeker hastası oldum. Annemi 3 yıl önce kaybettik. Doktoru benim de risk altında olduğumu söyleyince çare aramaya başladım. Sonunda tüp mide ameliyat olmaya karar verdiğini söyleyen Çelebioğlu, 'Medical Park İzmir Hastanesi ile tanışmamız şeker hastası olmam dolayısıyla Uzm. Dr. Ali Saklamaz'a gelmemle oldu. Kendisi bana tüp mide ameliyatı önerdi. Ailecek oturup değerlendirdik ve Medical Park İzmir Hastanesini seçtik. Op. Dr. İsmail Özsan hoca ile tanıştık' dedi.

Hedef 70 kiloya inmek
Çelebioğlu ameliyat sonrası süreci şöyle anlattı:
'Hastane ameliyat sonrasında ki 3 ay boyunca beni değişik dallarda; diyetisyenle, psikiyatriyle, endokrinle, kardiyolojiyle ve göğüs hastalıklarıyla destekledi. Telefon açtığım zaman karşıma çıkmadıkları hiç olmadı her sıkıntımda yanımda oldular. Ameliyat sonrasında diyetisyenim ne dediyse o şekilde beslendim, kaslarımı kaybetmemem için protein ağırlıklı beslendim.'
Hedefinin 1 sene içinde 70 kiloya kadar inmek olduğunu söyleyen Çelebioğlu, ameliyattan sonra ki ilk ayında 9 kilo verdiğini söyledi.
Ameliyatın zaten aşırı şekilde yemek yedirmediğini belirten Çelebioğlu, öz güveninin arttığını, rahat rahat istediği kıyafetleri giyebildiğini, artık ciğerlerinin acımadığını, kalbinin çabuk yorulmadığını, hareket kabiliyetlerinin arttığını ve en önemlisi şeker hastalığından kurtulduğunu hayattan zevk aldığını söyledi.

Tüp mide ameliyatıyla artık daha sağlıklı

SIRADAKİ HABER
}