HaberlerSamsun Haber: Erdoğan, Bozkurt'a fena çattı:Samsun'dan yola çıkamazsın

Samsun Haber: Erdoğan, Bozkurt'a fena çattı:Samsun'dan yola çıkamazsın

Samsun Haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'Referandum'da 'evet' çıkarsa hepinizi denize dökeriz' sözlerini eleştirerek, 'Sen Samsun'dan yola çıkacaksın öyle mi. Samsun'dan yola çıkamazsın be. Bunlar Türkiye'yi unutmuşlar, nerede ne var haberleri yok' dedi

Samsun Haber: Erdoğan, Bozkurt'a fena çattı:Samsun'dan yola çıkamazsın

Samsun Haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un “Referandum’da ‘evet’ çıkarsa hepinizi denize dökeriz” sözlerini eleştirerek, “Sen kimsin, sen kimi denize döküyorsun terbiyesiz. 16 Nisan’da bu millet evet diyecek, sen denize dökeceksin. Ulan seni yola çıkartmazlar. Sen Samsun’dan yola çıkacaksın öyle mi. Samsun’dan yola çıkamazsın be. Bunlar Türkiye’yi unutmuşlar, nerede ne var haberleri yok” dedi.

Rize mitingi sonrasında helikopterle Trabzon’a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Alanı’nda bir konuşma yaptı. Erdoğan, 16 Nisan’ın önemini anlatırken “16 Nisan aynı zamanda şehitlerin katilleri için bir fermanın da yazılacağı gündür” dedi.

SEN KİMSİN TERBİYESİZ?

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Yenikapı ruhu var mı yok mu onu tartışıyor. Senin haddine mi, geç ya. Sen ne anlarsın Yenikapı ruhundan. Yenikapı ruhunda birlik, kardeşlik, beraberlik, ezan, bayrak, vatan var. Bayraktan bahsediyor. Sen bayraktan bahsetme. Senin biz Hakkari’de yaptığın mitingde bayrak sevgini biliriz. Son orada bir tane Türk bayrağı gösteremedin. Kendi partinin bayrağını bile gösteremedin. Orada HDP’lilerle miting yaptın. Sen kime ne konuşuyorsun. Sorsan demokratlığı kimseye bırakmaz. Sen önce milletvekiline hesap sor. Sen kimsin, sen kimi denize döküyorsun terbiyesiz. 16 Nisan’da bu millet evet diyecek, sen denize dökeceksin. Ulan seni yola çıkartmazlar. Sen Samsun’dan yola çıkacaksın öyle mi. Samsun’dan yola çıkamazsın be. Bunlar Türkiye’yi unutmuşlar, nerede ne var haberleri yok. Zaten meydanlara çıkamıyorlar. Kahve köşelerinde, çay sohbetleriyle işi geçiştiriyorlar. Meydanlara çıkmaya yüzleri yok. Zaten CHP’yi kazıyınca altından faşizm çıkar dediğimizde kızıyorlar. Yalan mı işte örneği ortada. Denize dökermiş terbiyesize bak. 16 Nisan işte milleti, onun tercihlerini, değerlerini, haklarını hiçe sayan işte bu tek parti dönemi artıklarının defterlerinin dürüleceği gündür" diye konuştu. 

SIRADAKİ HABER
}