Haberlerİlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Krizler tarih olacak'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Krizler tarih olacak'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Yeni sistemde hükümet ve Meclis'in uyumu önem kazanacak. Karşılıklı seçim yenileme yetkisi ile geçmişteki hükümet krizleri tarihe karışacak' dedi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Krizler tarih olacak'

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Kurt, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol ve teşkilat üyeleri, 16 Nisan'da yapılacak referandum için vatandaşları ziyaret ederek mevcut sistemin yetersizliğini anlattı.

BAŞARILI YAPI OLUŞACAK

Milletle irtibatını koparmış bir siyasetin başarılı olmasının asla mümkün olamayacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Yeni sistemde hükümet ve Meclis'in uyumu önem kazanacak. Karşılıklı seçim yenileme yetkisi ile geçmişteki hükümet krizleri tarihe karışacak. Siyasette daha sorumlu, daha akılcı, daha uyumlu bir anlayış hakim olacak. Böylelikle milletle irtibatını koparmamış bir siyasetin ve anlayışın hakim olduğu başarılı bir yapı oluşacak" dedi.

SİYASETE HAREKET GELECEK

Yeni sistemde gençlerin siyasette daha aktif rol alacağını savunan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ise, “Seçme ehliyetine sahip olan seçilme ehliyetine de sahip olacak. Gençlerin bakış açısı daha fazla siyasete yansıyacak. Siyasete hareket gelecek. Gençler erken yaşlarda siyasi tecrübe sahibi olacak. Bu durumun tek kazananı Türkiye olacak. Yeni anayasa maddelerinin her biri bütün ayrıntılarına kadar düşünülmüş ve büyük Türkiye yolunda ivme kazanmamızı sağlayacaktır. Bu maddelere karşı çıkan zihniyetlere bakarak doğru yolda olduğumuzu milletimize anlatmaktan asla sıkılmayacağız” dedi.

SIRADAKİ HABER
}