HaberlerOrdu HaberleriFatsa'da 'Kütüphaneler Her Yerde' projesi

Fatsa'da 'Kütüphaneler Her Yerde' projesi - Ordu Haberleri

Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğü gönüllü gençleri tarafından 'Kütüphaneler Her Yerde' sloganıyla 'Gençlik Merkezi Kitaplıkları' kuruluyor.

Fatsa'da 'Kütüphaneler Her Yerde' projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bizzat yürütülen 'Kitap Dünyası, Kıraathaneler Aslına Dönüyor ve Okuma Halkaları' projelerine yerel çalışmalarla yeni etkinlikler eklenerek kitap okumanın önemi belirtiliyor. Bu çerçevede Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğü ilçedeki bazı kıraathanelerde kitaplıklar oluşturmaya başladı.
Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin, 'Okuma ve öğrenmenin sadece okullarda olmayıp, farklı alanlarda yapılabileceğini ve okumanın önemini vurgulamak, kıraathanelerin eski işlevlerini halka hatırlatmak, okunacak kitaplarla kişiler arasında sohbetin sağlanmasını hedeflediğimiz bu yolda üyelerimizle Kıraathane ye Gençlik Merkezi Kitaplığı kurmuş olduk. Büyük emek vererek oluşturulan kitaplığımızla kıraathanede oyun oynayan kişilere örnek olarak sadece oyun oynama yeri olmadığına vurgu yaptık. Kitaplığımızda Gençlik ve Spor Bakanlığının ve gönüllü gençlerin toplamış olduğu kitaplar yer aldı. Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğü destek bulması halinde Fatsa'daki bütün kıraathanelerde bu projeyi uygulamayı hedeflemekte ve bu çalışmaya maddi manevi destek verecek kitap dostlarını beklemektedir' dedi.

Fatsa’da ‘Kütüphaneler Her Yerde’ projesi

SIRADAKİ HABER
}