HaberlerAdana HaberleriVahşi cinayetin zanlısından şok ifade

Vahşi cinayetin zanlısından şok ifade - Adana Haberleri

Adana'da işkence yapılıp tabanca ile öldürüldükten sonra gömülen şahsı öldürdüğü ileri sürülen ikinci zanlının, 'Kuzenim, Cem'den 100 bin lira para istedi, o parayı getirecek biz de alıp gasp süsü verecektik ama parayı getirmeyince önce kuzenim sonra ben tabanca ile vurduk' dediği öğrenildi.

Vahşi cinayetin zanlısından şok ifade

Seyhan ilçesinde oto kiralama işi yapan Cem Atalmış (38), müşterisi Deniz Tekin ile inşaat halindeki bir apartman dairesini satın almak için anlaştı. Cem Atalmış, Deniz Tekin'e önce ev için 100 bin lira daha sonra da farklı dönemlerde 60 bin lira verdi. İnşaatın tamamlanmayıp, parasını da geri alamayan Cem Atalmış, 21 Mart günü eşi Esma Atalmış'a 'Ev işini konuşmaya gidiyorum' diyerek evden çıktı. Bir daha da geri dönmeyince Esma Atalmış, eşinin hayatından endişe ederek 'kayıp' başvurusunda bulundu. Cem Atalmış'ı bulmaya çalışan polis, otomobilini Hadırlı Mahallesi mezarlığında buldu.
Atalmış'ın öldürüldüğünü belirleyen polis, katil zanlılarından Mehmet Tekin'i İstanbul'un Silivri ilçesinde yakaladı. Cinayeti amcasının oğlu Deniz Tekin'in işlediğini ileri süren Mehmet Tekin, cesedi gömdükleri yeri gösterdi. Cinayet Bürosu ekipleri tarafından çıkartılan Cem Atalmış'ın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Mehmet Tekin ise çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

İkinci zanlı alışveriş yaparken yakalandı
Olayın ikinci zanlısı Deniz Tekin'in ise Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde saklandığı tespit edildi. Diyarbakır'a giden Cinayet Bürosu ekipleri, zanlıyı pazarda alışveriş yaparken yakaladı. Adana'ya getirilen Deniz Tekin, suçlamaları kabul etmeyerek şunları kaydetti:
'Cem Atalmış'ı kuzenim Mehmet plan yaparak öldürdü. Kuzenim, Cem'den 100 bin lira daha para isteyip randevu vermiş. Buluşma yerine geldiğinde biz 100 bin lirayı alıp gasp süsü verecektik. Ancak Cem'in arabasını aradığımızda 100 bin lirayı getirmediğini gördük. Bunu öğrenince kuzenim deliye dönerek önce sopa ile işkence etti. Daha sonra da tabanca iki el ateş etti. Ben de daha sonra iki el ateş ettim. Sonra ikimiz ormanlık alana Cem'i gömüp olay yerinden onun arabasıyla kaçıp otomobili Hadırlı Mezarlığı'na bıraktık. Kuzenim parayı alıp gasp süsü verecekti ama parayı getirmeyince böyle oldu. Tabancaları da Seyhan Baraj Gölü'ne attık.'
Deniz Tekin'in emniyetteki sorgusu devam ediyor.

SIRADAKİ HABER
}