HaberlerOMÜ'de fidanlar toprak ile buluşuyor

OMÜ'de fidanlar toprak ile buluşuyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) yönetimi tarafından başlatılan ve titizlikle yürütülen fidan dikme faaliyetleri farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda OMÜ Orman ve Çevre Düzenleme Müdürlüğü işçileri kendi olanakları ile edindikleri çınar fidanını Rektör Bilgiç adına toprakla buluşturdu.

OMÜ'de fidanlar toprak ile buluşuyor

Samsun Haber: Rektörlük önünde gerçekleşen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Serap Sivrioğlu Sezer, Orman ve Çevre Düzenleme Müdürlüğünden Orman Mühendisi Şenol Kul ile müdürlüğe bağlı işçiler katıldı.

“Her bir fidan ülkemizin dirliğini temsil ediyor”

Orman ve Çevre Düzenleme Müdürlüğü işçilerinin yaptığı jest karşısında oldukça mutlu olan Rektör Bilgiç, onlarla birlikte çınar fidanını toprağa dikti. Arkasından fidanın can suyunu veren Prof. Dr. Bilgiç, işçilere gösterdikleri duyarlılık ve farkındalık için teşekkür ederek her bir fidanın toprakla buluşmasının ülkemizin birlik beraberlik ve dirliğini sembolize ettiğini vurguladı. Rektör Bilgiç, göreve geldiklerinden itibaren ağaçlandırmaya çok önem verdiklerini ve bu çerçevede plaket verme yerine fidan sertifikası uygulamasını başlattıklarına dikkat çekti.

“OMÜ Samsun’un nefes alan alanlarından biri”

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, kurumsal sorumlulukları adına fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu fidanlar büyüyecek ve birer ulu ağaç olacak. OMÜ doğal güzelliği ve yeşil kampüsü ile Samsun’un her zaman nefes alan alanlarından biri olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}