HaberlerKocaeli HaberleriMilli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan şehit açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan şehit açıklaması - Kocaeli Haberleri

Kocaeli'de bir açılış programında Şırnak'ta meydana gelen patlama hakkında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 'Bu sabah 3 şehidimiz var, Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin' dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan şehit açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'de 17 milyon TL yatırımla hizmete giren içme suyu analiz labaratuvarı açılış törenine katıldı. Programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın yanısıra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İSU çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Törende Şırnak'ta meydana gelen patlama hakkında konuşan Bakan Işık, 'Mühim bir terörle mücadele yürütüyoruz. Bu sabah 3 şehidimiz var, Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin' dedi.
Programın açılış konuşmasını yapan ev sahibi İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Körfez'deki atık suların yüzde 99'unu arıtarak Körfez'e bıraktıklarını belirtti. Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu de, 'Yaptığımız yatırımlarla Türkiye'nin modern bir belediyesi olduk. Modern bir su kanal idaremiz oldu. Her şeyimizle Türkiye'ye ve yerel yönetimlere model olduk, öncü olduk Allah'a şükür. Bu Kocaeli halkının başarısıdır. Çünkü Kocaeli halkı bizi görevlendirdi. Lafla peynir gemisi yürümez. Her şeye hayır demekle olmaz. En güzel cümlelerden biri de evettir bu hayatta' dedi.
Ardından kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise İSU'nun ve Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarından övgü ile bahsetti. Son olarak Vali Güzeloğlu'nun arından söz alan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da yatırımın hayırlı olması dilekleriyle sözlerine başladı. Ardından Alparslan Türkeş'in ölüm yılı nedeniyle dileklerini ileten Bakan Işık, 'Yine bugün 4 Nisan Dumlupınar Denizaltı faciamızın seney-i devriyesi Deniz Şehitleri Günümüz. Bu vesileyle bu sabah güney Doğu'daki operasyonlarda 3 şehidimiz var. Mühim bir terörle mücadele yürütüyoruz. Bu kış terör örgütüne aman verilmedi. Bu kış -40 derecede ve metrelerce karda teröristlere karşı amansız operasyonlar yapıldı. Bu mücadele şu anda devam ediyor. 3 şehidimiz var. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Allah ülkemizin birliğini ve dirliğini daim eylesin' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Işık ve beraberindekiler hizmete giren tesiste incelemelerde bulundu. 17 milyon TL'ye mal olan tesis uluslararası kurumlar tarafından da tanınma özelliği taşıyor. Türkiye'de benzeri TÜBİTAK ve İSKİ'de bulunan laboratuvarda her türlü su ve atık suyun detaylı analizi yapılabiliyor. Tesiste, meydana gelebilecek herhangi bir kirlilik halinde, deniz suyu veya dere suyu örnekleri de analiz edilebilecek. Kirletici madde ve bu maddeyi doğaya bırakanlar hızlı bir şekilde belirlenecek. Tesis ayrıca Büyükşehir Belediyesi, valilik kurumlarının getireceği su örnekleri analizi yanında belli tarife içinde özel sektöre de hizmet verilecek.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan şehit açıklaması

SIRADAKİ HABER
}