HaberlerKayseri Haberleri25. Dönem AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel: 'Bu nesli vatanını seven bir nesi

25. Dönem AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel: 'Bu nesli vatanını seven bir nesi - Kayseri Haberleri

Mustafa Özgür İlkokulu'nda hayırseverlerin katkılarıyla yapılan yenilik ve düzenlemelerin tanıtım programı düzenlendi.

25. Dönem AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel: 'Bu nesli vatanını seven bir nesi

Düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü, Mutafa Akif Tamer, okul ve yapılan yenilikler hakkında bilgiler verdi. Programda konuşan Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, eğitim ve öğretimin en iyi şekilde yürütülebilmesi için yapılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ifade ederek, 'Eğitim ve öğretimin en iyi şekilde yürütülebilmesi için uygun fiziki mekanları hazırlamak bakanlığımızın yükümlülüğüdür. Bunların çağın teknolojileri ile donatılması üzerimizdeki sorumluluktur. Bu noktada bakanlığımız, ilimiz, ilçe olarak bizler ve milletvekillerimizin desteğiyle Kayseri'de okullaşma bakımından hızla ilerliyoruz. 2019'da normal eğitime geçiş için tüm çalışmalar bütün hızıyla yürüyor inşallah. Bununla birlikte mevcut okullarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalar da devam ediyor' ifadelerini kullandı.
AK Parti önceki dönem Milletvekili Yaşar Karayel ise gençleri vatanını, bayrağını, ezanını seven bir nesil olarak yetiştirmenin herkesin görevi olduğunu vurgulayarak, '70 yıl önce böyle bir hayır işleyen, kazandığı parayı gençlere, okullara harcayan, insanın yetişmesine katkı sunmak için kazandığını hayra yatıran böyle güzel insanlar oldukça Allah'ın izniyle 15 Temmuzlar bir daha olmayacak. Bundan sonra da teşebbüs edenler olursa da bu millet haklarından gelecektir. Hocalarım, bu çocuklar sizlere emanet ediliyor; bu çocuklar annelerinden, babalarından daha çok sizlerle beraber oluyor. Siz ne kadar şahsiyetli, vatansever bir nesil yetiştirirseniz bu insanlar da inşallah gelecek dönemlerde ülkelerine hizmet edecekler. Bu nesli milleti, ülkesini, vatanını, toprağını, bayrağını, ezanını seven bir nesil olarak yetiştirmek hepimizin görevidir' dedi.
Konuşmaların ardından okul öğrencileri çeşitli gösterilerde bulundu. Programda plaket takdiminin ardından davetliler okulu gezdi. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da katıldı.

25. Dönem AK Parti Milletvekili Yaşar Karayel: "Bu nesli vatanını seven bir nesi

SIRADAKİ HABER
}