HaberlerGaziantep HaberleriŞimşek'ten CHP'ye tepki

Şimşek'ten CHP'ye tepki - Gaziantep Haberleri

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, muhalefetin kalitesizliğinin Türkiye'nin en büyük yapısal sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Şimşek'ten CHP'ye tepki

Başbakanın 6 Nisan'da Gaziantep'e yapacağı ziyaret öncesi Gaziantep'te yapılan toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, muhalefeti eleştirdi. Muhalefetin seviyesizlik sergilediğini savunan Şimşek, saygınlık için gereken hassasiyeti göstermesi çağrısında bulundu.
Şimşek, 16 nisan referandumu öncesinde muhalefetin tavrı ve seviyesinin kendilerini çok şaşırttığını belirterek, 'Anayasa değişikliği için hepimiz sahadayız, hepimiz koşturuyoruz. Muhalefetin dezenformasyonlarla yarı doğruları nasıl harmanladıklarını güzel bir şekilde ifade ettiler. Doğrusu muhalefetin bu seviyesi bizi şaşırtıyor. Gerçekten üzücü, muhalefetin hiç olmasa yalan atmayarak saygınlık noktasında bir hassasiyet göstermesi gerekiyor. Bunu göremiyoruz. Bu çok önemli bir konu aslında, muhalefetin bu kalitesizliği Türkiye'nin en büyük yapısal sorunlarından bir tanesidir. Şimdi bu anayasa değişikliğini neden yapıyoruz, aslında bu bir AK Parti meselesi, şahsi bir mesele değildir, Türkiye'deki parlamenter sistem istikrarı sağlayamamış bu bir yapısal sorundur. Bir muhalefet sözcüsü nasıl milletin gözünün içine baka baka yalan atabileceğine doğrusu insan şaşırıyor. Diyor ki eyalet yetkisi veriliyor. Böyle bir şey yok. Eyalet yetkisi olsa o zaman bölücü terör örgütü niye bu kadar güçlü bir şekilde hayır için çalışıyor. Anayasa değişikliğini hiçbir boyutu ile böyle bir yetkiyi içermediğini kendileri de biliyor. Fakat milletimizi bu çok önemli reformla ilgili kafasını karıştırmak ve bu çerçevede bu reformun başarısızlığını sağlamak için akla hayale gelmeyecek yalan ve dezenformasyon süreci içindeler. Mevcut anayasa sistemi artık 2007'de değişmiştir. Cumhurbaşkanın doğrudan millet tarafından seçilmesi meclis tarafından bu kadar yetki verilmesi ciddi bir şekilde çift başlılık sorununu da beraberinde getirmiştir. Bu sorunu çözmezsek Türkiye önümüzdeki on ve yüz yıllarda krizlere gebe bir sistemle yürümek zorunda kalacaktır' diye konuştu.

Başbakan Yıldırım katrilyonluk barajın temelini atacak
Başbakan Yardımcısı Şimşek, Başbakan Binali Yıldırım'ın 6 Nisan Perşembe günü Gaziantep'e geleceğini hatırlatarak, katrilyonluk barajın temelinin atılacağını ifade etti
Muhalefetin geldiği seviyenin kendisini şaşırttığını belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek, 'Bu toplantının amacı başbakanımızın ziyaretini Gaziantepli hemşehrilerimiz ile paylaşmak. Ziyaret çok önemli bir projeyi hayata geçirecek. 2015 yılında seçime giderken biz Gaziantepli hemşehrilerimize önemli sözler vermiştik. Bunlardan bir tanesi en büyük projemiz Gaziantep'e cazibe ile içme suyu ulaştırmaktır. Değeri eski para ile katrilyon olan bu barajımızın temelini atacağız' dedi.

Şimşek’ten CHP’ye tepki

SIRADAKİ HABER
}