HaberlerAdana HaberleriVahşi cinayetin ikinci zanlısı düğün alışverişi yaparken yakalanmış

Vahşi cinayetin ikinci zanlısı düğün alışverişi yaparken yakalanmış - Adana Haberleri

Adana'da işkence yapılıp tabanca ile öldürüldükten sonra gömülen şahsın ikinci katil zanlısı adliyeye sevk edildi. Zanlının, kuzeninin düğünü için alışveriş yaparken yakalandığı belirtildi.

Vahşi cinayetin ikinci zanlısı düğün alışverişi yaparken yakalanmış

Seyhan ilçesinde oto kiralama işi yapan Cem Atalmış (38), müşterisi Deniz Tekin ile inşaat halindeki bir apartman dairesini satın almak için anlaştı. Cem Atalmış, Deniz Tekin'e önce ev için 100 bin lira, daha sonra da farklı dönemlerde 60 bin lira verdi. İnşaat tamamlanmayıp, parasını da geri alamayan Cem Atalmış, 21 Mart günü eşi Esma Atalmış'a 'Ev işini konuşmaya gidiyorum' diyerek evden çıktı. Bir daha da geri dönmeyince Esma Atalmış, eşinin hayatından endişe ederek 'kayıp' başvurusunda bulundu. Cem Atalmış'ı bulmaya çalışan polis, otomobilini Hadırlı Mahallesi mezarlığında buldu.
Atalmış'ın öldürüldüğünü belirleyen polis, katil zanlılarından Mehmet Tekin'i İstanbul'un Silivri ilçesinde yakaladı. Cinayeti amcasının oğlu Deniz Tekin'in işlediğini ileri süren Mehmet Tekin, cesedi 30 Mart günü gömdükleri yeri gösterdi. Mehmet Tekin ise çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Kuzeninin düğünü için alışveriş yaparken yakalanmış
Olayın ikinci zanlısı Deniz Tekin'in ise Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde saklandığı tespit edildi. Diyarbakır'a giden Cinayet Bürosu ekipleri, zanlıyı pazarda akşam kuzeninin düğününde giyeceği takım elbiseyi almak için alışveriş yaparken yakaladı. Polisleri karşısında gören Deniz Tekin'in 'Düğünden sonra gelseydiniz bari, kuzenimin düğününe katılsaydım' dediği öğrenildi. Adana'ya getirilerek sorguya alınan zanlı ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

SIRADAKİ HABER
}