HaberlerAdana Haberleri'Çadır brandası' cinayeti zanlıları adliyeye sevk edildi

'Çadır brandası' cinayeti zanlıları adliyeye sevk edildi - Adana Haberleri

Adana'da çadır brandası üzerine otomobil park edildiği için çıkan kavgada bir kişiyi öldürdüğü ileri sürülen şahıs ile olaya karıştığı ileri sürülen 2 zanlı adliyeye sevk edildi

'Çadır brandası' cinayeti zanlıları adliyeye sevk edildi

Edinilen bilgiye göre olay, önceki gün Seyhan ilçesindeki Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan bir pazar yerinde meydana geldi. İddiaya göre, pazarda tezgah açan Mehmet S.'nin yere serdiği brandanın üzerine halı yıkamacı Bahri Parlakkan'ın otomobilini park etmesi nedeniyle ikili arasında kavga çıktı. Kavgaya Mehmet S.'nin oğlu Abdulsamet S. de karışınca kavga büyüdü. Parlakkan tabancasını çekip Abulsamet S.'yi kovalamaya başladı. Baba Mehmet S. de arkalarından koştu. Mehmet S. oğluna silah çekilince, araya girdi. Bunun üzerine Abdulsamet S. de kaçıp otomobile giderek buradan tek kırma diye tabir edilen tüfeği alıp geldi. Bu sırada Parlakkan, Mehmet S.'nin kafasını tabancayı dayadı. Abdulsamet S. ise babasının öldürüleceğini düşünerek tüfeği ateşleyip Parlakkan'ı sırtından vurdu. Parlakkan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Abdulsamet S. yunus ekipleri tarafından kovalamaca sonrası yakalandı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri de olayla ilgili tahkikat başlattı. Yapılan incelemede polis, kavgaya karışan baba Mehmet S., tüfeği kullanan oğlu Abdulsamet S. ve yanlarında çalışan Suriyeli Mustafa Ali'yi gözaltına alındı. Zanlılar emniyette sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi.
Bu arada, Parlakkan'ın çektiği tabancanın içinde mermi olmadığı ortaya çıktı.

’Çadır brandası’ cinayeti zanlıları adliyeye sevk edildi

SIRADAKİ HABER
}