HaberlerGaziantep HaberleriAK Parti Genel Sekreteri Gül'den Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' sözlerine te

AK Parti Genel Sekreteri Gül'den Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' sözlerine te - Gaziantep Haberleri

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz darbe girişimini 'kontrollü darbe' olarak nitelemesine tepki göstererek, 'Eğer Kılıçdaroğlu o sözünde iddialıysa o kontrol kollarının birinin Kılıçdaroğlu olması gerekir' dedi.

AK Parti Genel Sekreteri Gül'den Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' sözlerine te

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Gaziantep'te katıldığı Başbakan Binali Yıldırım'ın kent gezisi ile ilgili değerlendirme toplantısında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçdardoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili kullandığı 'kontrollü darbe' ifadesine tepki gösteren Gül, 'Yine CHP Genel Başkanının kontrollü darbe sözü gerçekten çok talihsiz bir sözdür. Eğer Kılıçdaroğlu iddialıysa o kontrol kollarının birinin Kılıçdaroğlu olması gerekir. Elinde belge varsa bunu bağımsız Türk mahkemeleriyle paylaşması gerekir. 16 Nisan referandumuna giderken söylenen belden aşağı sözler gerçekten milletimizi rencide ediyor' dedi.
Gül, Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle 18 maddeyi okumadığını gösterdiğini belirterek, CHP milletvekilinin 'Evetçileri İzmir'e dökeceğiz' sözlerine de sert tepki gösterdi. Gül, CHP zihniyetinin kendi halkını bile düşman kabul ettiğini söyledi. Gül, 'CHP nefret dilini kullanıyor. Diyorlar ki hayır çıkarsa biz düşmanı denize döktüğümüz gibi, yedi sülalelerini denize dökeceğiz gibi bir dil bir düşmanlık dilidir. Türkiye siyasetçisinin ağzına asla yakışmayan bir dildir. CHP'nin kendisine oy vermeyen halkı cahil, düşman, bidon kafalı olarak küçümsemeye son vermesi lazım. Ama CHP'nin makyajı 16 Nisan'a gelmeden döküldü' şeklinde konuştu.
Gül, CHP'ye eleştirilerini şöyle sürdürdü:
'CHP öncülüğündeki kampanyanın da yalanlarla her türlü nefret dili ile yapıldığını görüyoruz. CHP Genel Başkanı sözleriyle 18 maddelik metni okumadığını göstermiştir. Akla hayale gelmeyecek şekilde yalanlarla milletin bu işten anlamayacağını sanıyorlar. Akşam TV programında sunucu soruyor, Cumhurbaşkanı anayasanın hangi maddesiyle lokantaları kapatacak sorusuna ben metni yanımda getirmedim getirsem de millet anlamaz zaten diyor. Bu kadar milleti anlamaz görerek hala CHP aynı yerde siyaset yapıyor. Bu CHP'den millete hiçbir hayır gelmez. Anayasadaki mülkiyet hakkı korunmakta 168. Madde de hiçbir değişiklik yapılmadı. Diyorlar ki işte bunun malını başkasına verebilir. Vergiyi Cumhurbaşkanı kararnamesi koyabilir. Böyle bir şey yok. Anayasada açıkça yazıyor bir konu kanunla düzenlenmişse kararnameyle düzenlenemez.'

'Gaziantep'in eğitim sorununu çözeceğiz'
Gül, Gaziantep'in bütün sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizerek, 'Gaziantepli hemşehrilerimizin hangi sorunları varsa bütün milletvekilleri olarak çözmek için çaba sarf ediyoruz. Yarın milli eğitin bakanımız gelecek çok önemli müjdeler verecek. Gaziantep'in Eğitim meselesindeki sorunların farkındayız. Bu sorunları çözmek üzere çok kararlı adımları atıyoruz. İnşallah en yakın zamanda eğitimde Gaziantep'in sorunlarını çözmüş olacağız' diye konuştu.

AK Parti Genel Sekreteri Gül’den Kılıçdaroğlu’nun "kontrollü darbe" sözlerine te

SIRADAKİ HABER
}