HaberlerGiresun HaberleriBaşbakan Yardımcısı Canikli Giresun'da

Başbakan Yardımcısı Canikli Giresun'da - Giresun Haberleri

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 15 Temmuz'da bu milletin yazdığı o kahramanlık destanına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'tiyatro' ve 'kontrollü darbe' gibi şeyler söylediğini belirterek 'Acaba sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıyla Almanya istihbarat örgütü başkanının açıklaması arasında bir ilişki olabilir mi?' sorusunu gündeme

Başbakan Yardımcısı Canikli Giresun'da

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, memleketi Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katıldı. Açılış töreninde gündeme dair konularda konuşan Canikli, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.
Konuşmasının başında Şırnak'ta şehit olan üç askerin Allah'tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Canikli, 'O hainler piyon zaten o hainlere destek veren kimse devlet, istihbarat örgütü kimse, bu milletin birliğini bütünlüğünü ortadan kaldırmayı hedefleyen o hain terör örgütüne kim destek veriyorsa boşuna uğraşmayın, amacınıza ulaşamazsınız, bu millete diz çöktüremezsiniz. O hainleri hendeklere gömdüğümüz gibi o hainlere de destek verenlere gereken cevabı vereceğin inşallah Allah'ın izniyle' dedi.

'El Bab Operasyonu yapılmamış olsaydı Suriye topraklarından Türk topraklarına sayısız terör saldırıları devam ediyor olacaktı'
'Sadece bir terör örgütü değil dünyanın en kanlı üç terör örgütüyle aynı anda ve sadece Türkiye'de değil Türkiye dışında da bu mücadeleyi sürdürüyoruz' diyen Canikli 'Gerçek anlamda o terör örgütü ile mücadeleyi biz veriyoruz, diğerleri hep göstermelik. Bu El Bab Operasyonu yapılmamış olsaydı Suriye topraklarından Türk topraklarına sayısız terör saldırıları devam ediyor olacaktı' diye konuştu.
Kriptoların temizlenmesi için çalıştıklarını söyleyen Canikli, 'Özellikle kriptolar var, zaman zaman ortaya çıkıyorlar kripto, hiçbir iz bırakmamış özel olarak yetiştirilmiş. Bakın Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz saldırısı bu ülkenin bütünlüğünü hedefleyen saldırıların en acımasız olanıydı. Bu terör örgütüne destek verenler 15 Temmuz'da mutlaka başaracaklarını bekliyorlardı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün mutlaka bu ülkede kaos çıkaracağını bekliyorlardı, tahmin ediyorlardı bütün hesaplarını kitaplarını buna göre yapmışlardı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Avrupa ülkelerinin başkanları nasıl açıklama yapacaklarını şaşırdılar. Onların da kimyaları bozuldu. Onlar da bu milleti hesap edemediler. FETÖ'nün başarılı olacağını sanıyorlardı. Bu millet destan yazarak kendisine yapılan saldırıları def ettiğinde bunu bütün dünyaya gösterdi. Ülke er meydanına döndü' şeklinde konuştu.

'Şu sorular aklıma geldi'
Canikli, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama hakkında da konuştu. Canikli, '15 Temmuz'da bu milletin yazdığı o kahramanlık destanına 'tiyatro' dedi, 'kontrollü darbe' anlamına gelen bir şey söyledi, yazıklar olsun. Şimdi bakın dünden beri düşünüyorum, kafama takıldı yani niye böyle bir şey söyledi diye ? Aklı başında olan bir insan böyle bir değerlendirme yapamaz, herkes gördü bu darbenin ne kadar acımasız ahlaksız, hain bir darbe teşebbüsü olduğunu ve millete nasıl büyük bir eziyet edilmesi amaçlandığını bütün dünya gördü. Bugüne kadarki darbelerden de daha kanlı bir darbe teşebbüsü oldu, bunu hep birlikte gördük. Buna rağmen niye böyle bir şey söyledi diye şu soru aklıma geldi, acaba sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıyla Almanya istihbarat örgütü başkanının açıklaması arasında bir ilişki olabilir mi? Sorusu kafama takıldı. Çünkü o da benzer bir şey söylüyor bakın çok ilginçtir' ifadelerini kullandı.
'Acaba birileri Sayın Kılıçdaroğlu'na 'bizim söylediğimizi aynen sen de tekrar et' mi dedi' diyen Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü;
'Tabi gerçekten çok vahim bir hadise bir açıdan bakıldığında. Bütün dünyanın gözü önünde cereyan etti, bu milletin nasıl o hain darbe kalkışmasını engellemek için göğsünün siper ettiğinin tanka topa uçağa helikoptere. Bütün dünyanın gözü önünde yaşandı bu hadiseler. Nasıl görmezsin ? Görmek istiyorsan defalarca o gece yaşanan görüntüleri izle, bir daha izle. Yani bir insanın bunu görmemesi için gözünün kör olması gerekir. Kulaklarının tıkalı olması gerekir. O söylüyor benzer bir şeyi, sayın Kılıçdaroğlu söylüyor şimdi. Çok ilginçtir bakın ve hepimizin aklına gelir benim aklıma da geliyor, acaba birileri sayın Kılıçdaroğlu'na 'bizim söylediğimizi aynen sen de tekrar et' mi dedi acaba ? Böyle bir imada mı bulundu açıkça ?. Çünkü o Almanya'nın o menfaati açısından bakıyor olabilir hadi diyelim, Almanya'nın ne gibi menfaati olabilir. Almanya da Fetullahçı Terör Örgütü'nü destekliyor anlamına gelir, Almanya istihbarat örgütü başının açıklamasının başka hiçbir anlamı yok, onları korumaya çalışıyor, belli ki onlara destek verdiler. Fetullahçı Terör Örgütü'ne destek verdiler ama moralleri bozuk, canları sıkkın amaç gerçekleşmedi o yüzden ne dediklerini bilmiyorlar, dengeleri bozulmuş kimyaları bozulmuş. Hadi Almanya'nın istihbaratın başındaki adam bu şekilde konuşuyor, sayın Kılıçdaroğlu sen niye böyle bir şey söylüyorsun ? Hani 15 Temmuz olayına sayısız kereler darbe teşebbüsü dedin tepki verdin, sonra birden niye değiştin durup dururken ? Birileri sana bir şey mi söyledi ? bir yerlerden talimat mı altın ? aklıma geliyor çünkü akıl, mantık böyle bir şey kabul etmez. Her şey ortadayken sen çıkıp 15 Temmuz'da milletin yazdığı destana tiyatro dersen benim aklıma da başkasının aklına da böyle bir şey gelir, zaten Almanya ile çok yakın ilişkilerin var.'

'Kılıcdaroğlu Alman vakıflarıyla dost'
Türkiye için çok güzel niyetleri olmayan bazı Alman vakıfları olduğunu belirten Canikli, 'O vakıflarla Sayın Kılıçdaroğlu arasında çok yakın dostluk olduğunu biliyoruz. Şimdi sana dostların 'bu konuda bizim tezlerimizi yüksek sesle söyle' mi? dedi Sayın Kılıçdaroğlu. Ben de bunu söylüyorum, benim de aklıma geliyor. Eğer iddian da gerçekten samimiysen elinde ne varsa, çık söyle çık anlat millete, seni kimse engellemiyor. Buyurun davet ediyoruz Sayın Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da ne varsa bildiğin bir şey varsa, belge ne varsa, dedikodu ne varsa çık konuş, herkesin gözü önünde bunları değerlendirelim. Ama eğer elinde hiçbir şey yok, hiçbir belge yok, hiçbir bilgi yok buna rağmen böyle bir iftira atıyorsan o zaman biz de çıkar deriz ki sen Sayın Kılıçdaroğlu milli bir adam değilsin, yerli bir adam değilsin, dışarıdan talimat alıyorsun derim. Böyle bir ağır ithamın altında kalmak istemiyorsan elinde olduğunu olduğunu iddia ettiğin o konuyla ilgili belgeleri çık açıkla. Bütün milletle paylaş' şeklinde konuştu.

'Oyun içinde oyun var, bu oyunu 16 Nisan'da bozacağız'
Canikli, oyun içinde oyun olduğuna dikkati çekerek, 'Oyun büyük, bugüne kadar bu millet sizler bu oyunları bozdunuz, bozmaya devam edeceğiz Allah'ın izniyle. Bir oyunu da 16 Nisan'da bozacağız inşallah. PKK'yı tamamen sıfırlamak için, Fetullahçı Terör Örgütü'nü tamamen silmek için, DEAŞ'ı ortadan kaldırmak için ve bu milletin bağımsızlığını özgürlüğünü ortadan kaldırmak isteyen içeride ve dışarıda ne kadar hain varsa hepsine gereken cevabı vermek için bir kez daha 16 Nisan'da inşallah 'evet' diyoruz' dedi.

Başbakan Yardımcısı Canikli Giresun’da

SIRADAKİ HABER
}