Ordunun Suriye'ye müdahalesi şart

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 'Ordunun Suriye içine geçici müdahalesi şarttır. CHP, MHP için değil ülkenin geleceği için şarttır' dedi

Ordunun Suriye'ye müdahalesi şart

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, ülke gündemini değerlendirerek, TSK'nın Suriye'ye müdahalesinin şart olduğunu söyledi.

Hayati Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye karşı çıkışını değerlendirerek, "Biz BOP'un eş başkanı olmakla, stratejik ortak olmakla sadece ADB ve İsrail'in menfaatleri olduğunda biz adam yerine konuluruz. Tayyip Beyin burada yanıldığı nokta kendi fazla arş-ı alada görmesidir. Bir anlamı olmadığını gördüğünde de kimi kime şikayet ediyor. 'Ey Amerika' derken ABD'yi yeni mi öğreniyorsun, yeni mi aklına geldi" diye konuştu.

KORKAKLIĞI BIRAKMALILAR
Rusya'nın Suriye'ye yerleştiğinin görüldüğünü, ABD'nin bunu engellemek için PYD ve YPG gibi teröristlere bel bağladığını belirten Tekin, Türkiye'nin ABD ve NATO'nun oyununa geldiğini ileri sürdü.

Hayati Tekin, Rusya uçağının düşürülmesi ve ardından gelişen olaylarda ABD ve NATO'nun parmağı olduğunu ifade ederek açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Tayyip bey kazdığı kuyuya düştü. Yaşananlar yanlış dış politika ve stratejinin neticesidir. Tayyip Bey'in bugün söyledikleri bunun feryadıdır. Orada golü yedik ve bundan sonra o golü çıkarmaya kalkarsak, korkarım ki Rus'un, PYD'nin, YPG'nin ve de ABD'nin ateşiyle karşı karşıya kalırız. Keşke onu 6 ay önce, ABD'den NATO'dan destek beklemeden oraya girip halletseydik. Şimdi girme şerhine rağmen girmeye kalkarsak başımıza ne geleceği belli değil. Ama ona rağmen AKP, madem Rus'un uçağını düşürdü, madem stratejik ortaklık yaptı ABD ile, madem YPG'yi adam yerine koyup Ankara'da ağırladı ve destekledi. Şimdi AKP korkaklığı bırakmalı ve orduyu oraya göndermeli. Türk Silah Kuvvetleri Suriye içine geçici müdahalesi şarttır. AKP ve Tayyip Bey korkaklığı, uyuşukluğu bırakmalı, emperyalist güçlerin ağzına bakmayı bırakmalı; hem Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmalı, hem de orada tampon bölge oluşturmak için TSK'ya emrini vermelidir. Bu CHP, MHP için değil, ülkenin geleceği için şarttır."

Pirsu DÜZGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

1 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

2 Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

3 Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

4 Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

5 Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

Şanlıurfa'da silahlı çatışma

6 Şanlıurfa'da silahlı çatışma

Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

7 Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

8 Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

9 Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

10 Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti


SIRADAKİ HABER