HaberlerHaluk Koç, Haber Medya'da: 'Samsun'da üretim yok'

Haluk Koç, Haber Medya'da: 'Samsun'da üretim yok'

Samsun Haber: CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Samsun'da ağırlıklı olarak hizmet sektörünün ön plana çıktığını ve üretim yapılmadığını ifade ederek, ''Tek parti istikrarı deniliyor, bu mu istikrar?'' dedi

Haluk Koç, Haber Medya'da: 'Samsun'da üretim yok'

Samsun Haber: CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Samsun ziyaretleri kapsamında Haber Medya Grubu'nu da ziyaret etti. Haberaks TV'de Burcu Düzgün Çoban'ın sunduğu Haberin Sesi programının canlı yayın konuğu olan Koç, daha sonra Haber Medya'nın Borkonut Niş'teki çalışma ofislerini gezerek medya çalışanlarıyla sohbet etti. Koç, ardından Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Grubu Yöneticilerinden Hülya Hacıoğlu, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Sinan Sallabaş, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Haber Müdürü Onur Nurdemir ile bir süre görüşerek gündem değerlendirmesinde bulundu.

DEMOKRASİ HEPİMİZE LAZIM

Samsun'da üç dönem milletvekilliğini onurla yaptığını kaydeden, ''Samsun'da hizmet sektörün dışında, yeme içme otel dışında ve birkaç tane tıbbi alet üreten ya da birkaç sanayici dışında Allah aşkına üretim yapılan bir yer gösterin? Samsun'da üretim yok. Tek parti istikrarı deniliyor, bu mu istikrar? Kendi içerisinde bir kast oluşturuyor, tek başına seçilecek bir başkan, onun danışmanları, etrafında işadamları. En altta ihaleyle, yardımla susturulan kocaman bir toplum var. Yarın evet çıkarsa, kimsenin mal ve can emniyeti olmaz. Bir kararnameyle, özlük haklarınız elinizden alınmış, malınıza mülkünüze el konulmuş, mahkemeye gidemiyorsunuz. Avukatınız sizin neyle suçlandığınıza dair bilgi alamıyor. Evet çıkarsa kimsenin şikayet etme hakkı yok. Biz bununla ilgili yurttaşlık görevimizi yaparak insanları uyarıyoruz. Demokrasimizi ve onu tarif eden tüm kurumları koruyalım. Demokrasi hepimize lazım'' dedi.

BU BİR PARTİ SEÇİMİ DEĞİL

Referandum süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Koç, ''Türk milleti ülkesinin tapusunu tek kişiye emanet etmemeli. Burada tek kişiden kastım sayın Cumhurbaşkanı değil, bu değişiklik yapılırsa kalıcı olur. Gelecek kişinin bu yetkileri nasıl kullanacağının bir garantisi olmaz. Bu maddelerde öyle noktalar var ki 100 yıldır Türkiye üzerinde hesapları olanların, demokratik sistemden talep edip alamadıklarını almaları mümkün. Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, bu ülkenin yurtsever ve duyarlı insanlarına sıkıntılar yaşayabileceğimizi söylüyorum. Burada A partisi B partisi seçilmiyor. Bu yüzden vatandaşlarımızdan 'Hayır' demelerini istiyoruz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}