Haberlerİzmir HaberleriKarşıyaka Belediye Başkanı referandum turunda

Karşıyaka Belediye Başkanı referandum turunda - İzmir Haberleri

Karşıyaka ilçesinde aralıksız sürdürdüğü referandum çalışmalarını CHP'nin yerel seçimlerde kaybettiği ilçelere de taşıyan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Aliağa ve Kınık'ta halkla buluştu. Gün boyunca esnaf ziyareti yapan ve halkı dinleyen Başkan Akpınar, 16 Nisan'da neden 'Hayır' diyeceklerini anlattı.

Karşıyaka Belediye Başkanı referandum turunda

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, referandum çalışmaları kapsamında Aliağa ve Kınık ilçelerini ziyaret etti. Karşıyaka'nın kardeş ilçelerdeki referandum çalışması Aliağa'da başladı. Başkanlar, vatandaşların sevgisi ve ilgisi ile karşılandı.
Gün boyu süren çalışmaların ikinci durağı ise Kınık oldu. Halk ve esnaf ziyaretlerinde, anayasa değişikliği ile değiştirilmek istenen maddeler tek tek anlatıldı. Başkan Akpınar'a, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Kadın Kolları İl Başkanı Nurşen Balcı, Aliağa ve Kınık İlçe başkanları ile parti yöneticileri de eşlik etti.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, referandumda partisinin neden 'Hayır' dediğini anlatarak, 'Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çağdaş ve daha özgür bir Türkiye'de yaşaması için çalışıyoruz. Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk devrimlerine ve demokrasiye sonsuza kadar sahip çıkacağız. Türkiye'nin bu referandum ile neler kaybedeceğini iyi anlatmamız gerekiyor. Geleceğimiz için, çocuklarımız için 'hayır' diyoruz' diye konuştu.

Karşıyaka Belediye Başkanı referandum turunda

SIRADAKİ HABER
}