HaberlerCHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Kardeşçe yaşamak zorundayız'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Kardeşçe yaşamak zorundayız'

Samsun Haber: CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'İnsanlarımız hangi tercihi kullanırsa kullansın referandumdan sonra da bu ülkede kardeşçe yaşamak zorundayız' dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Kardeşçe yaşamak zorundayız'

Samsun Haber: CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, referandum çalışmalarını Vezirköprü ve Havza'da sürdürdü. Anayasa değişikliği ile tüm yetkilerin bir kişide toplanacağını savunan Zeybek, "Gelecek nesillerimiz tehlike altına alınıyor. Bütçeyi yapma ve harcama yetkisi verilirken hiçbir denetim mekanizması bulunmamaktadır. Anayasa değişikliği ile partili Cumhurbaşkanı tek başına bütçeyi hazırlıyor, TBMM onay vermese de bir önceki yılın enflasyon rakamları oranında artışlar yaparak bütçeyi uygulamaya koyabilir" dedi.

'HAYIR' DİYENLERE SALDIRIYORLAR

İnsanların referandumdaki tercihi ne olursa olsun saygı duyulması grektiğini ifade eden Zeybek, "İktidar çareyi 'hayır' diyenlere saldırmakta buluyor. Vatan hainliği yakıştırmasını hiçbir yurttaşımıza yakıştırmıyoruz. İnsanlarımız hangi tercihi kullanırsa kullansın referandumdan sonra da bu ülkede kardeşçe yaşamak zorundayız. Hangi partili olursanız olsun gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzu unutmayalım ve doğacak nesillere demokratik ve özgür bir ülke bırakmak için ortak aklı egemen kılalım. Yurttaşlarımız yapılacak referandumda 'hayır' diyerek, Cumhuriyete ve Atatürk devrimlerine hep birlikte sahip çıkacaktır."

SIRADAKİ HABER
}