HaberlerBursa HaberleriYüklü miktarda bağış yapan iş adamlarına FETÖ saat hediye etmiş

Yüklü miktarda bağış yapan iş adamlarına FETÖ saat hediye etmiş - Bursa Haberleri

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in belli bir miktarın üzerinde bağış yapan iş adamlarına 'F. Gülen' yazılı saat hediye ettiği ortaya çıktı.

Yüklü miktarda bağış yapan iş adamlarına FETÖ saat hediye etmiş

Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında iş adamları için hazırlanan iddianame 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 15'i tutuklu 23 iş adamı hakkında 10 ile 25 yıl arasında hapis cezası talep ediliyor. Şüpheli ve gizlik şahitlerin ifadelerin yer aldığı iddianamede çarpıcı detaylara yer verildi.

'Belli bir miktarın üzerinde bağış yapana F.Gülen yazılı saat hediye'
K.S., ifadesinde, 'N.Z.M., S.K., İ.T., E.K., A.Y., V.B., M.I. ve A.D.'nin kollarında Fethullah Gülen tarafından verilen saatleri kollarına taktıklarını, hava olsun diye çevrelerine gösterdiklerini bizzat biliyorum ve gördüm. Bu saatlerin içerisinde F. Gülen ibaresi yazılıdır. Fethullah Gülen tarafından bu saatler belirli bir miktarın üzerinde veya çok miktarda bağış yapan iş adamlarına verilirmiş. Aynı saatten N.K.'de de var. Ona ABD'de bir çeşme yaptırdığı için bir saat hediye edilmiş ve ayrıca Fethullah Gülen ile görüştürmüşler. Çeşmenin maliyeti 250 bin Amerikan dolarıymış. Bu durumu bana oğlu söyledi' dedi.

'Zekat, burs ve kurban adı altında para topluyordu'
Gizli tanık H. ise, 'Sohbet hocamız Yusuf T., hiyerarşik yapılanma içerisinde ağabeylerden aldığı talimatları bizlere bildiriyordu. Bizlerden himmet, zekat, burs ve kurban adı altında para topluyordu. Ayrıca bizlerden başkalarına dağıtılmak üzere Zaman gazetesi aboneliği için de para topluyordu. Ancak vermiş olduğumuz paralar karşılığında bize herhangi bir makbuz verilmiyordu. Biz de kendilerinden makbuz istemiyorduk' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}