HaberlerOrgan bağışına genç dokunuş

Organ bağışına genç dokunuş

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan 'Organ Bağışına Genç Dokunuş Projesi' protokolü kapsamında okullarda bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor

Organ bağışına genç dokunuş

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen 'Organ Bağışına Genç Dokunuş Projesi' kapsamında il genelinde 15 bin lise son sınıf öğrencisine bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor.

Organ Bağışına Genç Dokunuş Projesi kapsamında Samsun Bölge Koordinasyon Merkez Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, Atakum Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi Kongerans Salonu'nda öğretmen ve öğrencilere organ nakli ile ilgili bilgilendirdi.

Dr. Mehmet Kazak, "Organ Bağışına Genç Dokunuş Projemiz, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da devam edecek olan eğitim faaliyetleri kapsamında, 15 bin öğretmen ve öğrencimize organ nakli konusunda bigilendirme yapacağız. Projemizde amacımız, organ bağışı konusunda var olan soru işaretlerini gidermek, aile içi sohbetlerinde organ bağışının konuşulmasını sağlamak ve bağışçı sayısını artırarak organ bekleyen yüzlerce insanımıza yardım edebilmektir" dedi.

Bayram OK 

SIRADAKİ HABER
}