HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Zulüm ile abad olunmaz'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Zulüm ile abad olunmaz'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 28 Şubat dönemlerinde camiye giriş için yaş sınırı koydukları dönemleri yaşadık. Ama biliyoruz ki zulm ile abad olunmaz' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Zulüm ile abad olunmaz'

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan ve Bolat Köyü Muhtarı Kemal Kırbıyık ile birlikte Yatılı Kız Kur'an Kursu’nu ziyaret etti. Hocalarla ve öğrencilerle konuşan Milletvekili Kurt, “Ladik’ten, Vezirköprü’den hatta çevre illerden buraya gelip, Kur’an’ı hıfz etmek niyetiyle burada bulunuyor olmanızdan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Allah zihinlerinize kuvvet versin” dedi.

ÖZGÜRCE EĞİTİM ALIYORLAR

Yurt binasını gezdikten sonra kurs yöneticileri ile sohbet eden Kurt, “Bolatköy Kız Kur'an Kursumuz gibi son derece modern, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tertip edilmiş yurtları gördükçe göğsümüz kabarıyor. 28 Şubat dönemlerinde camiye giriş için yaş sınırı koydukları dönemleri yaşadık. Ama biliyoruz ki zulm ile abad olunmaz. İnanmış insanlar mücadele ettiler milletimiz de bunu gördü desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Bugün insanlarımız, Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurslarında özgürce dini eğitimini alıyorlar" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}