HaberlerArtvin Haberleriİçişleri Bakanı Soylu Artvin'de

İçişleri Bakanı Soylu Artvin'de - Artvin Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin'in Arhavi ilçesinde vatandaşlara seslendi. Soylu, HDP'ye yönelik eleştirilerde bulunarak, ''TC'yi tükürüğümüzle boğacağız' dedi, biz gereğini yaptık. Şimdi dört duvarın içinde kodeste neyle uğraşacaksa uğraşsın. Birisi daha vardı, ne dedi? Arkasını PYD, PKK'ya yaslıyormuş. Şimdi sana dört duvar verdik, beğen

İçişleri Bakanı Soylu Artvin'de

Özel uçakla Gürcistan'ın Batum Havalimanı'na inen İçişleri Bakanı Soylu, Artvin'in Arhavi ilçesine geçerek vatandaşlara seslendi. Son 3 günde 36 teröristi etkisiz hale getirdiklerini belirten Soylu, 'Yüzde 10'u aştıktan sonra ne havaya girdiler. Afralar, tafralar, fiyakalar, cakalar. Birisi ne söyledi, 'TC'yi tükürüğümüzle boğacağız' dedi. Biz gereğini yaptık. Şimdi dört duvarın içinde kodeste neyle uğraşacaksa uğraşsın. O bu milleti, ülkeyi, kardeşliğimizi tanımıyor. O zannediyor ki bu ülkede birileri beni arkadan fişeklerse istediğimizi söyleriz yanıma kar kalır. Bu medeniyet ihanet edenin yanına bırakmaz. Birisi daha vardı, ne dedi? Arkasını PYD, PKK'ya yaslıyormuş. Şimdi sana dört duvar verdik, beğendiğine yaslan şimdi. Hangisine istersen ona yaslan. Öyle bir havaya girdiler ki 7 Haziran geçti 16 yerde özerklik ilan edecekler. Kandil'deki itler de onlara cesaret veriyor. 16 tane yerde özerklik ilan edecekler. Varto, Nusaybin, Kızıltepe, Diyarbakır Kulp'ta, Hani, Silvan, Siirt, Şırnak, Hakkari'deydik, her yerdeydik. O gün cesaretliydiniz yüzde 10'un üzerine çıkınca havanızdan geçilmiyordu. Özerklik ilan ediyordunuz. Hani bugün özerkliğin lafını söyleyin de alalım boyunuzun posunuzun ölçüsünü. Hep beraber mücadele ediyoruz. Hani Gabar, Cudi, Besler Dereler, Tunceli Aliboğazı, Kutu Deresi, Lice kırsalı onlarındı. Her birinde bizim evlatlarımız fellik fellik terörist arıyorlar onlar da fare gibi kaçıyor. Son 3 günde 36 terörist etkisiz hale getirdiler. Hiç merak etmeyin bizim evlatlarımız çok çalışıyorlar. Hükümetimiz, devletimizin ve milletimizin iradesi ile hep birlikte endişe etmeyin. Milletimize namus sözümüzdür. Bu PKK denilen alçak yapıyı er geç yerin kat dibine gömmezsek, bu millete verdiği acıların hesabını onlardan tek tek sormazsak namerdiz' şeklinde konuştu.

'Eğer bundan sonra bu çocukları dağa götürürler de o annelerin ellerini koynunda bırakırlarsa, İçişleri Bakanlığı bana haram olsun'
PKK'nın 13 yaşındaki çocukları annelerinin kucaklarından alarak zorla dağa götürdüğünü dile getiren Bakan Soylu, 'Onlardan terörist yapmaya çalışıyorlar. Annelerin elleri böğründe, babalar gözü yaşlı çaresiz kalıyorlar. O kadar hain, alçak ve ahlaksızlar ki hiçbir değerleri bizim milletimizin değeri ile örtüşmüyor. 13 yaşındaki çocukların fiziklerine bakıyorlar kimine pantolon kimine etek giydiriyorlar ve 65 yaşındaki alçakların karşısına çıkarıyorlar ve taciz ediyorlar. Bu bizim vicdanımızı kanatıyor, insanlığımızı sarsıyor. Eğer bundan sonra bu çocukları dağa götürürler de o annelerin ellerini koynunda bırakırlarsa İçişleri Bakanlığı bana haram olsun' diye konuştu.

'Şimdi orayı onlara dar ediyoruz'
CHP'lilere de seslenen Bakan Soylu, 'Kardeşlerim, siyaset yapabilirsiniz. Bizi eleştirebilirsiniz, biz de sizi. Ama durup dururken bu ülkede terörle mücadele edilirken tam en kritik anında PKK ile aynı söylemi söylemek terör örgütlerinin değirmenine can suyu taşımak değil de nedir. Bu dünyada da öteki dünyada da sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bu millet bunun hesabını sorar. Bu dünyada da öteki dünyada da sorar. Geçen gece 23'te Diyarbakır'a gittim. Lice'de 70'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon alanına gittim. Sabaha kadar orada kaldım. Bana 'dün buraya HDP'liler geldi, bu operasyonu durdurun' dediler. Niye durduracağım? Beşiktaş İnönü Stadyumu önündeki patlamayı oradan gönderdiler. Türkiye'de o bombaları arabaların önemli bir bölümü Lice kırsalından gönderirler. Talimatları İzmir'e, Antalya'ya, Adana'ya, İstanbul'a, Ankara'ya oradan gönderirler. Şimdi orayı onlara dar ediyoruz. HDP'li milletvekili operasyonu durdurun demiş. 7 Haziran'daki durum olsa, AK Parti iktidar olmadı. CHP'nin azınlık olarak o dönemde iktidara gelme şansı var mıydı? Vardı. 16 Nisan'da kol kola girmişsin, beraber gidiyorsun. Tam terör örgütleri ile beraber mücadele anındasın, adamları kıstırdın bitireceksin. Oradan gelecek biri 'operasyonu durdurun' diyecek. Bir daha hangi askeri, özel harekatı ve korucuyu oraya gönderip o mücadeleyi yapabilme kabiliyetine sahip olabilirsiniz. Çok kritik bir yanlış yapıyorsunuz. CHP'li kardeşlerime Kılıçdaroğlu'nu uyarmalarını söylüyorum. Bu ülke, millet ve ülkenin hürriyeti için çok kritik bir yanlış yapıp terörün değirmenine can suyu taşıyorsunuz, bunun hesabını bu millet muhakkak soracaktır. 16 Nisan akşamı Kılıçdaroğlu'nun arkasına tenekeyi takacaklar, yallah diyecekler' ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu Artvin’de

SIRADAKİ HABER
}