HaberlerAmasya Haberleri10. Kültürevi Helvacı'ya

10. Kültürevi Helvacı'ya - Amasya Haberleri

Amasya Belediyesinin 'Her Mahalleye Bir Kültürevi Projesi' kapsamında inşa ettirdiği 10. Kültürevi Helvacı Mahallesi'nde hizmete girdi.

10. Kültürevi Helvacı'ya

Kültürevinin açılış programına Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur ile eşi Afife Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile eşi Hilal Özdemir, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanı Özdemir, 'Amasya'nın sivil ahşap mimari örneklerinden faydalanılarak yapılan binada mısır bebek, tel sarma, Amasya Gediksaray dokuması, iğne oyası, şiş örücülüğü ve Turgay Çekin Kur'an Kursu yer almaktadır. Yeni kültürevimizin mahallemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçen tüm ekibimize ve yeni kültürevimizin Helvacı Mahallemize açılmasına vesile olan Çekin ailesine teşekkür ediyorum' dedi.
Başkan Özdemir, 'Açılışını yaptığımız bu kültür evinde mahalleli hanımlarımız boş vakitlerini değerlendirmek amaçlı yapacakları hobi çalışmaları yanında aile bütçelerine katkıda bulunabilecekleri üretim de yapabilecekler' diye konuştu.
Bayanların açılış kurdelesini kestiği binayı dolaşan Varol ile Özdemir, üretilen ürünleri inceleyip bilgi aldılar.

10. Kültürevi Helvacı’ya

SIRADAKİ HABER
}