Erzurum haber: Kuşu kurtarırken kollarından oldu

Erzurum haber: Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan çobanın iki kolu da kesildi.

Kuşu kurtarırken kollarından oldu

Olay, Diyadin ilçesine bağlı Günbuldu köyünde geçtiğimiz 9 Ekim Pazartesi günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çobanlık yapan 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir, elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak için direğe çıktı. Kuşu kurtaran çoban, bu sırada akıma kapıldı. Yaklaşık 1.5 saat direkte asılı kalan Taşdemir, TEDAŞ görevlileri tarafından direkten indirilip, hastaneye kaldırıldı.
Ambulansla Ağrı Devlet Hastanesine kaldırılan Taşdemir burada yapılan ilk müdahale ardından sevk edildiği Erzurum'daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alındı.
Taşdemir'in üçüncü derecede yanık oluşan iki eli de dirsek hizasından kesildi.
Kollarını kaybeden Taşdemir, 'Kuşu öyle çaresiz görünce yardım etmek istedim. Onu kurtardım ama kendimi bu hale getirdim' dedi.
Oğlu sakat kaldığı için çok üzgün ve çaresiz olduğunu söyleyen evli ve 5 çocuk babası 53 yaşındaki Mehmet Taşdemir de 'Oğlum olay günü de kuşu kurtarmak için elektrik direğine çıkmış. Elektriğe kapıldıktan sonra düşerken ayağı direğe takılmış. Şayet oradan düşse kurtulması imkansızdı. Daha sonra yardımına koşanlar direkten indirememiş ama ayağını iple bağlayıp yardımın gelmesini beklemişler. Yaklaşık 1.5 saat asılı kalmış. Şimdi her iki eli de kesildi' diye konuştu.
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi doktorlarından Op. Dr. Mehmet Öztürk, Ramazan Taşdemir'in Ağrı'dan hastaneye geldiğinde gerekli tüm müdahaleleri yaptıklarını ancak kollarının kesilmesi gerektiğini kaydetti.

Kuşu kurtarırken kollarından olduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

2 Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

3 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Samsun'a yeni atamalar

4 Samsun'a yeni atamalar

Tom Muyters zemin arıyor

5 Tom Muyters zemin arıyor

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

6 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

7 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

8 Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

Samaras son şansını kullanamadı

9 Samaras son şansını kullanamadı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'


SIRADAKİ HABER