HaberlerKocaeli HaberleriDiovası Belediyesi'nden ücretsiz hasta nakil hizmeti

Diovası Belediyesi'nden ücretsiz hasta nakil hizmeti - Kocaeli Haberleri

Dilovası Belediyesi, Belediyenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesindeki hasta nakil aracıyla ilçedeki hastalara ücretsiz hizmet veriyor.

Diovası Belediyesi'nden ücretsiz hasta nakil hizmeti

Dilovası İlçe sınırları içerisinde ikamet eden ve aynı zamanda tedavileri için sağlık kurum ve kuruluşlarına ulaşımlarını tek başlarına yapamayacak durumda olan engelli, yatalak ve yaşlı vatandaşlara Dilovası Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından ücretsiz hizmet veriliyor.
Vatandaşların tek bir telefon ile ücretsiz hasta nakil hizmetinden faydalanabileceklerini belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 'Hasta nakil aracına gereksinimi olan vatandaşlarımız, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzü arayarak bize ulaşabiliyorlar. Randevu verilen hastaları, ambulanslarımızla belirlenen gün içerisinde evlerinden hastaneye taşıyoruz. Hastaneden taburcu olan vatandaşlarımızı ise evlerimize bırakıyoruz. İlgili birim tarafından hastanın genel değerlendirmesi yapıldıktan sonra Hasta Nakil Aracımızla hastaneye sevkini gerçekleştiriyoruz. Acil hizmet gereksinimi olan hastalarımızı ise hızlı bir şekilde 112 ambulans hizmetlerine yönlendiriyoruz. Bu tamamıyla belediyemizin vatandaşlarına vermiş olduğu ücretsiz bir sağlık hizmetidir' diye konuştu.

Diovası Belediyesi’nden ücretsiz hasta nakil hizmeti

SIRADAKİ HABER
}