Samsun Haber: Yeni trend 'düğün estetiği'

Samsun Haber: Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, evlilik öncesi gelin ve damat adaylarının 'düğün estetiği' adı altında vücutlarındaki bir takım yerleri estetik operasyonla düzelttirdiklerini söyledi.

Yeni trend 'düğün estetiği'

Estetik cerrahinin günümüzde yaygınlaşmasıyla farklı alanlara sirayet ettiğini ve düğün estetiği diye bir kavramın ortaya çıktığını belirten FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, “Bu da düğün yapmayı düşünen gençler, düğün fotoğraflarının ve videolarının ömür boyu kalıcı olacağı için var olan kusurlarının gözükmesini istemiyorlar. Örneğin erkekler düğün öncesi bazı operasyonları yaptırıyorlar ve düğüne hazırlanıyorlar. Yine kızlar da düğün öncesi bazı operasyonlarını yaptırıyorlar ve düğüne hazırlık yapıyorlar” dedi.

ERKEKLERDE DÜĞÜN ESTETİĞİ

Erkeklerde düğün estetiği operasyonları hakkında bilgi veren Akbaş, “En çok saç ekimi, burun estetiği, kepçe kulak, jinekomasti ve yağ aldırma operasyonlarıdır. Çünkü erkekler en çok bunları tercih ediyorlar. Damatlıklarını giydiklerinde etrafa güzel görünmek, güzel fotoğraflar çekinmek istiyorlar. Bunların ömür boyu kalıcı olacağını ve bunları çocuklarının hatta torunlarının göreceği var olan kusurlarını düğüne yansımasını istemiyorlar. Düğünden birkaç ay önce saç ekimlerini yaptırıyorlar. Belli bir süre sonra kulak ameliyatlarını, burunda varsa bir sorun onu yaptırıyorlar. Göğüslerinde meme büyüklüğü varsa mutlaka bunu da yaptırmak istiyorlar. Çünkü bu erkekler için çok rahatsız edici bir durumdur. Göğüsleri büyük olduğu için evlenmek bile istemeyen birçok insan var. Tedavisinin olduğunu bildiklerinde de çok büyük mutluluk yaşıyorlar. Yine vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerini aldırıyorlar. Erkeklerin en sık yaptırdığı düğün estetiği operasyonları bunlardır” diye konuştu.

KADINLARDA DÜĞÜN ESTETİĞİ

Kadınlarda düğün estetiği operasyonları hakkında da bilgi veren Akbaş, “Kadınlarda ise en sık yüz bölgesinde burun ve kulak operasyonları oluyor. Genç kızların düğün öncesi en çok talep ettiği ameliyatlar da göğüs ameliyatlarıdır. Bazı genç kızlarda göğüs hiç olmuyor veya olsa bile çok küçük oluyor. Bu da kadınların öz güvenlerini etkiliyor. Göğüs gelişimi olmadığı için de evlenmeyen, nişanlarını erteleyen çok sayıda genç kız var ama düğünden önce de bunların yapılmasını sağlıyorlar ve düğüne hazırlık yapıyorlar. Ayrıca kadınlar bir de çarpık bacak estetiği de yaptırıyorlar. Bacak estetiği kadınlarda çok sık yapılıyor. Bazı kadınların bacakları normalden ince ve çarpık oluyor. Bu da onları düğün öncesi strese sokuyor ve ameliyatla daha düzgün ve normal görünüme kavuşuyorlar. Artık günümüzde estetik kavramının girdiği alanlar toplumun değişik alanlarında kendini göstermektedir. Düğün estetiği kavramı da bunlardan bir tanesidir. Düğün öncesi özellikle genç kızlar veya genç erkekler düğün günü kendini daha iyi hissetmek, ömür boyu kalacak olan düğün fotoğraflarının daha güzel olmasını sağlamak için bu operasyonlarını gerçekleştiriyorlar” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Hizmet yoksa oy da yok

4 Hizmet yoksa oy da yok

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

5 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

6 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

7 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

8 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

9 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER