Haberlerİnsanlık dışı

İnsanlık dışı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Samsun Şubesi, Süper Amatör Futbol Ligi'nde Cedit Ilıcaspor ile Sporland arasında oynanan karşılaşmada, hakeme yönelik şiddeti sert bir dille kınadı

İnsanlık dışı

SERT AÇIKLAMA

Samsun Süper Amatör Futbol Ligi'nde Cedit Ilıcaspor ile Sporland arasındaki mücadele, 75. dakikada Sporland'ın 3-2'lik üstünlüğüyle giderken, Ceditli oyuncuların hakeme saldırısı nedeniyle yarıda kalmıştı. Hastaneden darp ve iş göremezlik raporu alan hakemler Teksen Eker ve Ahmetcan Akkoyun, karakola giderek, şikayetçi olmuştu. Başkanlığını Samsun Bölgesi Süper Lig Yardımcı Hakemi Samet Çiçek'in yaptığı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Samsun Şubesi, hakeme yönelik çirkin fiziksel saldırı ve hakaretleri sert bir yazılı açıklama ile kınadı.

NEFRETLE KINIYORUZ

Açıklamada, "Bu üzücü olayla ilgili olarak her türlü idari ve adli işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olduğumuzu spor kamuoyuna saygıyla duyururuz. Fanatik ruhlu, sporun asıl amacının dostluk, centilmenlik ve fair-play olduğunu göz ardı eden bu ve benzeri kişilerin tutum ve eylemleri bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Türk sporuna derin yaralar açmaya ve büyük zararlar vermeye devam edecektir. Hakem arkadaşlarımızın saha içinde verdiği kararlarına karşı yapılan insanlık dışı bu saldırıyı nefretle kınıyor, hakem arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz" denildi.

SIRADAKİ HABER
}