Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

Samsun Haber: Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı tedavi gördüğü hastane ziyaret eden CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Sayın Baykal'ın fikirlerine ve yol göstericiliğine ihtiyacımız var' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde ziyaret etti. Baykal’ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal ve eşi Olcay Baykal’a geçmiş olsun dileklerini sunan Akcagöz, eski TBMM Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş tarafından karşılandı.

TAKDİR EDİYORUZ

Baykal ailesine CHP Samsun Örgütü adına geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Akcagöz, "Deniz Baykal, hem ülkemiz, hem de mensubu olduğumuz siyasi partimiz için önemli bir değer. Mustafa Kemal Atatürk tarafından zorlu savaş şartlarından çıkılıp, kurtuluş tesis edildikten sonra kurulan partimizi, 12 Eylül faşist cuntasının kapatmasının ardından, 1992 yılında yeniden açma cesaretini göstermiş ve uzun yıllar partimize genel başkanlık yapmıştır. En son, 16 Nisan referandumunda bile göstermiş olduğu çalışma temposu, takdire şayandır. İlerlemiş yaşına rağmen, referandum çalışmasındaki özveri ve sergilediği azim, toplumun önemli kesimlerinde takdir toplamıştır" dedi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Baykal’ın sağlığıyla ilgili Ankara’dan sürekli bilgi aldıklarını dile getiren Akcagöz, "Sayın Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili sürekli bilgi alıyoruz. 12 Eylül’le hesaplaşmasını bilen adamdır. Verdiği demokrasi mücadelesi ve laik hukuk devletinin yaşatılması noktasındaki gayretine tarih şahittir. Bu hastalık, kendisini en beklenmedik zamanda yakaladı ama yapılan tıbbi müdahaleye verdiği tepki ve aradan geçen zaman gösteriyor ki, Deniz Baykal mutlaka sağlığına kavuşacak. Öyle inanıyorum ve bunu diliyorum. Türk siyasetinin, Deniz Baykal gibi bir duayen siyasetçiye ihtiyacı var. Fikirlerine ve yol göstericiliğine ihtiyacımız var" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

1 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

2 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

3 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

4 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

Samsunspor seriyi sürdürdü

5 Samsunspor seriyi sürdürdü

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

6 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Bütün biletleri aldılar

7 Bütün biletleri aldılar

Yazık bu devlete!..

8 Yazık bu devlete!..

OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

9 OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

Başkanlığa değil hizmete talibim

10 Başkanlığa değil hizmete talibim


SIRADAKİ HABER