Tekirdağ haber: Üniversite hastanesinde deprem tatbikatı yapıldı

Tekirdağ haber: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi deprem ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

Üniversite hastanesinde deprem tatbikatı yapıldı

Hastane bahçesinde gerçekleştirilen yangın, tahliye ve ilk yarım tahliye ve ilk yarım tatbikatına Tekirdağ Büyükşehir Belediye İtfaiye ekibi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da destek verdi. Tatbikata sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri katıldı. Tatbikat senaryosu gereği hastane binasının 3'üncü katında göçük meydana geldi. Bina katlarında mahsur kalan hastalar kurtarılarak yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale edildi. Yangından kurtarılan hastalar sedyelerle bahçeye alındı. Bahçede çalışanlar tarafından ilk yardım çadırı kuruldu. Burada doktorlar tarafından muayeneleri yapıldı.
NKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, tatbikatla ilgili yaptığı açıklamada, 'Rutin olarak yapmamız gereken deprem tatbikatımızı başarıyla sonlandırdık. Başından sonuna kadar tatbikatın tamamında hastanemizin personelleri çalıştı hasta ve yaralı olarak. Bize bu tatbikatta destek veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine, AFAD ekiplerine, 122 sağlık ekiplerine ve tüm diğer katılanlara çok teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz Tekirdağ birinci derece deprem bölgesi, her an böyle bir afetle karşı karşıya kala biliriz. Bununla ilgili ne yapa biliriz görmek açısından her yıl yapacağız. Tatbikat kapsamında 3'üncü katta konferans salonumuzda bir göçük meydana geldi. Fizik tedavi sistemimizde de hastalarımız takviye ettik. Göçük altında kalan bir yaralılarımızı AFAD ekiplerinin desteğiyle çıkarttık. Diğer 8 yaralımız 112 tarafından acil servise aldık. Durumu ağır olan yaralıyı Edirne sevk ettik' dedi.
Muhtemel bir deprem durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği ve yaralıların nasıl kurtarılacağı senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarılı bir şekilde son buldu.

Üniversite hastanesinde deprem tatbikatı yapıldıEN ÇOK OKUNANLAR

MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

1 MHP'den Büyükşehir'e 'Hovarda' benzetmesi

 Sadece ROK mu suçlu?..

2 Sadece ROK mu suçlu?..

Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

3 Samsun'da tarihi eserler kan ağlıyor

Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

4 Samsun'da yanlışlıkla çamaşır suyu içen çocuk zehirlendi

TFF'den Beşiktaş'a tebrik

5 TFF'den Beşiktaş'a tebrik

Ceza geliyor

6 Ceza geliyor

İhracat ivme kazanıyor

7 İhracat ivme kazanıyor

Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

8 Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

9 Samsun'da engelli vatandaşlar mutlu

Bu okulda her öğrenciye bir ağaç

10 Bu okulda her öğrenciye bir ağaç


SIRADAKİ HABER