Trabzon haber: Çöplükte açtığı resim sergisinde gözyaşlarına hakim olamadı

Trabzon haber: Trabzon'un Sürmene İlçesi Çamburlu Kutlular Katı Atık Tesisi yanında babaannesinden kalma evi bulunan Mimar Gökçe Erhan, yeşilliğin ortasında bulunan çöp tesisine dikkat çekmek için 'İçimle Evler Yıkılıyor' adlı resim s

Çöplükte açtığı resim sergisinde gözyaşlarına hakim olamadı

Çöplükten bıkan yöre insanın da destek verdiği Gökçe Erhan, sergisi ile bilgi verirken gözyaşlarına hakim olamadı. Çamburnu için yazdığı parçayı davul çalarak Sürmeneliler'le okuyan Gökçe Erhan, Çamburnu için yetkililerden bir an önce acil önlem almalarını istedi.
Gökçe Erhan, insanın doğaya nasıl zarar verdiğini resim sergisi ile anlatmak istediğini belirterek 'Bu topraklar için hassasiyet taşıyorum. Ben sevgiyle birlikte bütün duvarların aşılabileceğini inanıyorum. Herhangi bir ümide bağlanmadan bir yolda yürüyorum. Bu yol doğanın korunması insanları düşüncelerine göre ya da seçimlerin göre yargılamadan, hayvanların da ve diğer canlıların da hatta cansız nesnelerin de saygıyla karşılanması, görülmesi, sevilmesi gerektiğine inanıyorum. Ben dünyanın en mutlu insanıyım, olmak istediğim yerdeyim' dedi.
Çamburnu için yazdığı parçanın bir şarkı olmadığını belirten Gökçe Erhan, 'Ben öfke ve nefretle hareket etmek istemiyorum, yalnızca sevgiyle aşmak istiyorum önümüze çıkan engelleri. Lütfen geçmişimize, kültürümüze, tarihimize sahip çıkalım. Duyarlılık gösterelim çünkü biz oradayız. Eğer özümüzden uzaklaşırsak, kendimizi asla bulamayız ayaklarımız havada kalır. Ayaklarımızın yere sağlam basması için özümüzü hiçbir zaman kaybetmememiz gerekir' sözlerinin ardından gözyaşlarına boğuldu. Gökçe Erhan, Sürmeneliler'e yaşam alanlarını korumaları gerektiğini vurguladı.
Mimar Sinan Üniversitesi mezunu Gökçe Erhan'ın sergisinde boyadığı soda şişeleri de dikkatleri çekti. Erhan, gelecek yıllarda şişelerden geri dönüşümlü ev yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Çöplükte açtığı resim sergisinde gözyaşlarına hakim olamadıEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

4 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Hizmet yoksa oy da yok

6 Hizmet yoksa oy da yok

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

7 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

8 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

9 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER