Eskişehir haber: Eskişehir'de basketbolu daha fazla izlenir hale getirmeliyiz

Eskişehir haber: Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, Eskişehir Basket ile Anadolu Efes karşılaşması öncesi Eskişehirli basın mensupları ile bir araya geldi.

Eskişehir'de basketbolu daha fazla izlenir hale getirmeliyiz

Toplantıya, Eskişehir Basket Spor Kulübü Başkanı Sinan Özeçoğlu, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Eskişehir Basket Spor Kulübü Genel Menajeri Derya Yannıer, Eskişehir Basket Spor Kulübü Takım Menajeri Özgün Önver ve Eskişehir spor basını katıldı.
Eskişehirli spor muhabirleri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Eskişehir'de basketbolu daha fazla izlenir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

'Çok değerli bir basketbol takımınız ve başkanınız var'
Bu anlamda yerel basın ile işbirliğini geliştirmek amacında olduklarını belirten Şenbayrak, şunları söyledi: 'Basketbolu basında nasıl daha iyi konumlandırabiliriz, yerel basın ile nasıl iletişim halinde olabiliriz amacı ile buradayız. Eskişehir olarak çok değerli bir basketbol takımınız, başkanınız, yöneticileriniz var. Takip ettiğimiz kadarı ile yerel medya olarak fazlasıyla takımınıza sahip çıkıyorsunuz. İyi bir işbirliği içerisinde bunu ulusal basına nasıl taşıyabiliriz bunun planını yapmak ve sizlerle tanışmak için buradayız. Eskişehir'de basketbolu daha fazla izlenir, tanınır hale getirelim. Yerel medyada olduğu gibi ulusal medyada da Eskişehir Basket'in daha fazla yer alması için neler yapabiliriz bunu konuşalım istedik. Biz istiyoruz ki basketbol önce yerelde güçlensin. Daha sonra ulusala doğru gidelim. Bizim amacımız hiçbir zaman futbolu geçmek değil. Herkes futbol ile yatıp kalkıyor. Futboldaki fanatizm basketbolda yok. Bunun olmamasını da istiyoruz. Basketbolu ailelerin çocukları ile gelip isledikleri bir spor olarak kalması bizim için önemli.'

'İlk ziyaret Eskişehir'e'
Eskişehir'in önemine değinen Şenbayrak, 'Eskişehir bir üniversite şehri. Anadolu'nun 81 iline de gittiğimiz için biliyoruz ki basketbolun en çok sevileceği illerden biri burası. Yerel medyanın basketbola katkısının çok fazla olduğunun bilincindeyiz. Biz de bugün Eskişehir'den başlayarak Basketbol Süper Ligi'ni oluşturan diğer şehirlere de bu tür ziyaretler yapacağız. Eskişehir bu anlamda bizim için bir ilk oldu' diye konuştu.
Şenbayrak, Eskişehirli basın mensuplarının önerilerini alarak fikir alışverişinde bulundu.

Eskişehir’de basketbolu daha fazla izlenir hale getirmeliyizEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Akın ailesinin acı günü

4 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

5 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

12. Adam görevde

7 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Hakem böyle istedi

9 Hakem böyle istedi

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'


SIRADAKİ HABER